3. kolo, U18 - starší dorost B 2023/2024

Rujbr – Habrdle (60´ Mašek), Peca, Holý, Hříbal (85´ Svoboda) – Kupec, Fialka, Mašek (85´ Šlehofer), Vokáč (75´ Jandák) – Vošáhlík (K), Nguyen (75´ Langmann).

Vácha  – Prior, Srba (80´ Maneval), Múller, Kolman (K), Pokorný (64´ Kyzlink) – Laredo, Regal (54´ Bošek), Ungerman – Skalník (64´ Koller), Mára (54´ Torejev).

• Branky: 27´ Srba, 32´ Laredo, 43´ Skalník, 59´ Prior, 85´ Kolman (p), 86´ Laredo
Po vedoucí brance probíhal zápas zcela v režii našeho družstva. Počet přesných zásahů se nakonec zastavil na čísle šest, když soupeři jsme nedovolili skorovat ani jednou.

V úvodu utkání bylo k vidění velké množství nepřesností u obou týmů. Domácí s míčem na kopačkách volili jednoduchá řešení v podobě dlouhých přihrávek za naši obranou linii. S většinou z nich si naši obránci dokázali poradit, bohužel se nám kvalitu nedařilo přenést do útočné třetiny. Nebezpečné situace na obou stranách pramenily především ze standardních situací. Naši chlapci si s rohy Litvínova dokázali poradit, domácí ale ve 27. minutě zaváhali a my šli do vedení. Laredo skvělým stříleným centrem na přední tyč vybídl k zakončení Srbu, který dokázal usměrnit míč do sítě.

Vedení zklidnilo naši hru a větší kvalita s míčem zajistila poprvé výraznou herní převahu. Už za pět minut naši chlapci mohli slavit podruhé. Regal výbornou přihrávkou vyslal do úniku křídelním prostorem Máru, ten míč potáhl a přihrávkou pod sebe nabídl Laredovi zakončení do prázdné brány. Laredo se nemýlil a navýšil naše vedení na 2 : 0. Dvě minuty před koncem první půle jsme potvrdili převahu v poli třetím gólem. Laredo potáhl míč středem hřiště, dokonalou přihrávkou mezi dva obránce domácích nabídl příležitost Skalníkovi, který chladnokrevně uklidil míč do sítě Litvínova.

Druhý poločas začal velmi podobně jako ten první. Drobné nepřesnosti zamezily vytvoření větší příležitosti na vstřelení další branky. Střídající hráči výrazně pomohli naši hru oživit a opět byly k vidění průniky až k bráně domácích. V 59. minutě Torejev po dobrém náběhu do vápna hledal v lepší pozici Skalníka. Jeho zakončení dokázal Rujbr ještě vyrazit, na dorážku Priora byl už ale krátký. Zápas se definitivně překlopil na naši stranu. V samotném závěru se nám ještě podařilo přidat dva góly. Po faulu na Torejeva přidal pátý gól z penalty Kolman, na končených 0:6 navýšil skóre střelou ze střední vzdálenosti opět Laredo.

Jsme rádi za vítězství s čistým kontem a již se připravujeme na sobotní utkání s Vyšehradem.