1. kolo, U18 - starší dorost B 2023/2024

Voldán (B) – Blažič, Hejduk D., Kučera (K), Parpel – Nykyforuk (72´ Stehlík), Hejduk P., Kacian (46´ Karpov), Heger (46´ Kozák) – Moravec, Kundrát (46´ Šonka).

Šmidmajer (B) – Fantík (48´ Kyzlink), Zachar, Štěpán, Pokorný M. – Múller (57´ Maneval), Podroužek (72´ Nečas), Ungerman (K) – Mára, Skalník (72´ Pokorný T.), Kulhavý (57´ Torejev).

• Branky: 36´ Hejduk P. - 34´ Podroužek, 66´ Mára, 72´ Maneval, 88´ Moravec (vlastní), 90´ Mára
Úvodní zápas nové sezony se naší osmnáctce vydařil a z Baníku si veze zasloužené tři body za výrazné vítězství.

V prvním kole nového ročníku jsme zavítali na půdu Braníku. Aktivní hra s míčem i bez něj nám zajistila herní převahu od úvodních minut. První velkou příležitost ke vstřelení branky si v 8. minutě připsal Podroužek. Štěpán dokonalou přihrávkou vzduchem našel za domácí obranu nabíhajícího Podroužka. Ten v přímém souboji s Voldánem zvolil kličku, bohužel však následné zakončení vykopl z brankové čáry dobíhající obránce domácích. Nepřesnost po zisku míče na našich kopačkách umožnila domácím v následující desetiminutovce kombinovat na útočné polovině a my jsme se pokoušeli hrozit z rychlých protiútoků. Z dobré pasáže hry si ale domácí příležitost nedokázali vytvořit a přišel trest.

Ve 34. minutě domácí ztratili míč na polovině hřiště. Skalník se svým skvělým náběhem na průnikovou přihrávku dostal do velkého vápna, zasekl obránce a přihrál pod sebe do prostoru penalty, kde Podroužek s chladnou hlavou vstřelil první branku utkání. Gól potvrdil naši herní převahu a zdálo se, že máme zápas pevně v rukou. Již za dvě minuty ale domácí ukázali svou kvalitu a skóre vyrovnali. Nenápadnou kombinací pronikli křídelním prostorem až k našemu pokutovému území, zpětná přihrávka našla na kraji vápna Hejduka, který střelou na přední tyč vyrovnal.

Úvod druhého poločasu byl značně nepřesný z obou stran. Těžit z toho mohli opět domácí, Hejduk ale ve své druhé šanci utkání o kus minul levou tyč naší branky. Tato příležitost naše hráče probrala, zpřesnili hru s míčem a opět jsme získali herní převahu. Do vedení nás mohl poslat Ungerman, jeho sólo přes tři obránce domácích zakončené střelou šajtlí ale skvěle vytáhnul na roh Voldán. Vedení se nám podařilo vrátit na naši stranu v 66. minutě. Opět rychlým přechodem vpřed po zisku na středu hřiště Maneval přihrával z křídelního prostoru před bránu domácích, dobře postavený Mára prvním dotykem míč uklidil k tyči a navýšil skóre zápasu na 1:2. Již za tři minuty jsme se mohli radovat znovu. Důležitý třetí gól přidal zpoza pokutového území pohotovou střelou Maneval a zápas definitivně překlopil na naši stranu.

V samém závěru utkání se nám podařilo přidat ještě dvě branky, které potvrdily zlepšený výkon v druhém poločase a první tři body nové sezóny. Zápas ukázal některé oblasti hry, kde je třeba vylepšit individuální i týmový výkon. Děkujeme Braníku za kvalitní utkání a my se již připravujeme na příští zápas proti Chomutovu.