Snový podzim jsme zakončili vítězstvím nad posledním Slováckem

10.11.2023, 13:00
UMT Satalice

FK Dukla Praha

(2 : 0)

15. kolo, U19 - starší dorost A 2023/2024

1.FC Slovácko

Sestava domácí:

Vácha – Valentík, Pančev, Bárta, Prior – Kožený (76. Kolský), Babka (53. Svojsík), Laredo (76. Čížek) – Káža (62. Uher), Mikeš, Sladovník (62. Špírek)

Sestava hosté:

• Branky: 35. a 45. Mikeš
Územní převahu jsme dokázali přetavit ve vítězství dvěma góly Filipa Mikeše již v prvním poločasu. V tom druhém jsme si vedení pohlídali a zaslouženě vyhráli.

Hodnocení trenéra:

Po utkání trenér Tomáš Kulvajt řekl:

"Po vítězství v Plzni každý očekával naše snadné vítězství proti poslednímu Slovácku, což bylo velmi ošidné. Slovácko bylo totiž posílené poslední domácí výhrou nad Jihlavou a v průběhu sezóny dokázalo porazit třeba Brno, nebo Spartu. Proto bylo našim hlavním cílem přistoupit k zápasu maximálně zodpovědně a koncentrovaně. V úvodu jsem z kluků cítil trochu nervozitu, která se však postupně rozplynula a bylo jen otázkou času, kdy vstřelíme vedoucí branku. To se naštěstí povedlo a bonusem byl druhý gól těsně před poločasem. Do toho druhého jsme šli s cílem přidat třetí branku a definitivně rozhodnout, bohužel jsme trefovali jen brankovou konstrukci. Na drobné výjimky jsme měli hru pod kontrolou a dotáhli zápas do zaslouženého vítězství. Jsem moc rád, že jsme zápas takto zvládli a ukončili snový podzim vítězně. Na začátku sezóny a po čtyřbrankové prohře v Olomouci asi nikdo nečekal, že zvládneme podzim takto skvěle. Kluci se však zápas od zápasu lepšili a popravdě mě docela mrzí, že už je konec. Celkem rád bych si podzim při naší formě ještě o dvě až tři kola prodloužil."