clanek-1

U19: O vítězství proti diviznímu týmu Štětí jsme rozhodli ve druhém poločase

12.02.2023,

FK Dukla Praha

6:2

(1:1)

Příprava U19 2022/23

SK Štětí

Sestava domácí:

Gothard – Škoch (65. Pešek), Kocman, Ungerman, Pešek (46. Valentík) – Shoya (65. Břeh), Břeh (46. Šelicha), Bačinský (65. Jelínek) – Mikeš (65. Magdi), Jelínek (46. Bohatý), Magdi (46. Grunnet-Jensen)

Sestava hosté:

  • Branky Dukly: 23. vlastní gól, 50. Atsuta, 55. Šelicha, 77. Grunnet.Jensen, 83. Jelínek, 90. Grunnet-Jensen (pen.).
Na umělé trávě v Satalicích jsme přivítali našeho tradičního soupeře, se kterým hráváme v přípravných obdobích pravidelně. V létě jsme na soustředění v Blšanech týmu Štětí vysoko podlehli (4:7), tentokrát jsme byli výrazně produktivní my.

Zápas jsme nezačali úplně nejlépe. Nedokázali jsme se opakovaně prokombinovat vysokým postavením hostů a v 15. minutě jsme při rychlém přechodu soupeře nedokázali pokrýt útočníka při centru zleva. Ten tak mohl přesně zakončit. Postupem času jsme se však dostali do zápasu a začali si vytvářet i šance. K vyrovnání došlo ve 23. minutě, když se Mikeš prokličkoval od rohového praporku přes dva hráče a střílenou střelou hledal Magdiho. Těsně před ním však usměrnil míč do vlastní sítě stoper hostů. Do poločasu jsme mohli skóre ještě navýšit, druhý gól však padl až v 50 min po akci Mikeše, jehož střelu dorazil do sítě dobíhající Atsuta. Třetí branku přidal o pět minut později Šelicha po další přihrávce Mikeše. Čtvrtý gól vstřelil Grunnet-Jensen po přistavení Magdiho. Hráči Štětí dokázali v 85. výsledek korigovat po pěkné kombinační akci, poslední slovo jsme však měli opět my. Grunnet-Jensen byl faulován v pokutovém území a sám se postavil k exekuci penalty, kterou s přehledem proměnil a uzavřel tak skóre zápasu.

Hodnocení trenéra:

Hodnocení trenéra Tomáše Kulvajta: "Odehráli jsme velmi slušné utkání, přesto jsem nebyl úplně spokojen s určitými pasážemi hry. Úplně se nám nedařilo kvalitně zakládat útoky při vysokém presinku soupeře, kde jsme nebyli dostatečně přesní, ale i aktivní v nabídce. I v organizaci presinku jsme mohli být důslednější. Co mě naopak těší je naše produktivita. Opět jsme vstřelili hodně branek, o které se podělilo více hráčů, což je skvělé. Věřím, že si dokážeme přenést střeleckou formu i do dalších zápasů a hlavně do soutěže, která se pomalu blíží."