clanek-1

19.03.2023, 15:30
Juliska UMT

FK Dukla Praha

2:3

(1:0)

13. kolo, 1.liga žen 2022/23

FC Viktoria Plzeň

Sestava domácí:

Kubíková - Prošková, Potůčková, Dozier, Pražienková - Kavalová, Beránková - Hrobská, Dvorská, Holečková (74. Machačová) - Ajazi (74. Stadlerová)

Sestava hosté:

Holíková - Pacandová, Mrázová, Horáčková, Kochanová (85. Němcová), Pelikánová, Markelová (69. Kadlecová), Radová (82. Navrátilová), Tauberová, Lukáčová J., Lukáčová Z.

  • Branky: 38. Ajazi, 79. Dvorská - 59. Lukáčová, 91. a 93. Mrázová
    Rozhodčí: Mifková - Špindlerová, Šálková

Opatrný vstup z obou stran, první náznak šance měly fotbalistky ve žlutém. Aktivitou se snažily získávat míče, což se jim dařilo, velká příležitost stále nepřicházela. Soupeřky se snažily překonat domácí obraně hlavně dlouhými míči, recept však nemohly nalézt. Dalekonosná střela Tauberová šla přímo do rukou Kubíkové, na druhé straně mířila stejně z hranice vápna Holečková. Své štěstí zkusila také Kavalová zpoza vápna, branku však minula. Když už to vypadalo na bezgólový poločas, protože ani Hrobská nedokázala mířit mezi tři tyče, vykřesala naději Ajazi. Ta po centru Dozier si našla míč v pokutovém území a hlavou přehodila brankářku na 1:0.

Druhou půli začal aktivněji soupeř, který se neustále snažil nakopávat za obranou řadu. Největší sílu však ukázal při rozích. Po odraženém míči se k zakončení protlačila Lukáčová a srovnala na 1:1. Plzeň získala ještě několik standardních situací, ze kterých nebezepečně hrozila. Po 70. minutě se Duklačky opět ozvaly, nejprve Dozier nastřelila tyč, poté roh těžce vyrážela Holíková ven. V 80. minutě se skvěle dostala Dvorská až k vápnu a střelou na zadní posunula Duklu blíže 5. místu. Když už nic nenaznačovalo tomu, že by se zápas mohl změnit, v 91. po rohovém kopu zakončila Mrázová, pro smůlu domácích hráček Plzeň vybrala všechny tři body v 93. minutě, kdy Mrázová opět na zadní tyči trefila gól na 3:2.

Hodnocení trenéra:

Jakub Kowolowski, trenér: "Sport někdy férový není, prohrát jsme si nezasloužili. V prvním poločase jsme podali poměrně stabilní výkon, vedení zasloužené, po fotbalové stránce jsme byli o parník jinde. Míříme správným směrem. Měli jsme přidat do poločasu ještě jednu branku. Druhý poločas nám nevyšel vstup, soupeř hledal cestou přes naši levou stranu, ale hráčkám jsme věřili, postupem času za stavu 1:1 byla vidět na všech touha vyhrát a jsem rád, že tým dokázal opět své vedení strhnout na svou stranu. Kdybych hodnotil 90 minut, svůj tým mohu pochválit. Gólové příležitosti, předváděná hra, herní prvky jsou zřejmé a viditelné, vidím, jak hráčky rostou každým zápasem. Dneska jsme však měli možnost získat další zkušenost. Hraje se do úplného konce a při dvou rohových kopech jsme nebyli správně navázáni, oběma rohům se dalo také předejít a to jsou situace, které si musíme rozebrat u videa. Závěr jako tento musíme zvládat, protože tyhle body nám k záchraně mohou chybět. Vím, že to nyní mrzí, ale už je to za námi, za týden jdeme na Slovácko."