clanek-1

Se sezonou jsme se rozloučili vítězstvím

10.06.2023, 10:15
Slavoj Suchdol

FK Dukla Praha

3:0

(0 : 0)

30. kolo, U18 - starší dorost B 2022/2023

FC Slavia Karlovy Vary

Sestava domácí:

Rychlík  – Šalanský, Vodrážka, Kolman, Pešek (71´ Kolský) – Laredo, Nečas (46´ Svojsík), Svoboda (K) (53´ Šimon) - Blecha, Uher (53´ Koller), Sladovník.

Sestava hosté:

Zachariáš  – Shulika, Čolič (61´ Kožíšek), Nazarenko (72´ Antonov), Šaláta – Leštán (K), Kolařík, Kodajek (81´ Šuba), Pavliuk – Chyla (61´ Zeronik), Horák.

  • Branky: 47´ Laredo, 62´ Šimon, 78´ Koller ŽK: , ČK: , Rozhodčí: .
V posledním utkání sezony dokázala naše U18 porazit Karlovy Vary a důstojně se rozloučit s uplynulým soutěžním ročníkem.

V závěrečném kole letošního ročníku jsme na domácím hřišti přivítali tým Karlových Varů. Hosté se od úvodních minut prezentovali agresivní hrou bez míče a snahou o rychlý přechod vpřed po zisku. My jsme byli silnější v kombinaci a více na míči, nicméně byli to hosté, kteří měli první velkou příležitost na vstřelení branky. V 8. minutě si do dobré pozice naběhl Shulika, zakončení mu ale nesedlo a pomalá střela skončila o metr mimo. O pár minut později zahrozili i naši chlapci. Zpětná přihrávka Lareda na hranu pokutového území prošla až k Peškovi, který výbornou střelou nártem mířil bohužel pouze do břevna. Hosté po celý první poločas výborně bránili na vlastní polovině a do jejich kompaktního bloku se nám obtížně dostávalo. Střelou ze střední vzdálenosti to před odchodem do kabin zkusil Sladovník, jeho obstřel bohužel opět skončil pouze na tyči Zachariášovi brány a poločasový výsledek byl tudíž bez branek.

Do druhého poločasu jsme vstoupili výrazně lépe. Po dvou minutách na hřišti Svojsík dokázal prostrčit míč skrze zhuštěný prostor na Lareda, který se ocitl tváří v tvář Zachariášovi. Příležitost chladnokrevně proměnil a poslal nás do vedení. Vstřelená branka nám dodala potřebný klid ve finální třetině a k vidění bylo více akcí vedoucích k ohrožení brány hostů. V 62. minutě Koller poslal z křídelního prostoru přízemní centr, který propadl až do prostoru zadní tyče, kde dobře postavený Šalanský prvním dotykem zakončoval. Jeho pokus opět mířil do tyče, u odraženého míče byl první Sladovník, který svou střelu namířil do břevna. Kuriózní úsek hry završil třetí dorážkou Šimon, která již byla úspěšná a naše vedení vzrostlo na dvě branky. Hostům již nezbývalo mnoho sil a definitivní tečku přidal v 78. minutě Koller, kdy se rychle zorientoval v pokutovém území Varů a odražený míč krásně uklidil podél vybíhajícího Zachariáše.

Jsme rádi za vítězství v posledním utkání sezóny a za celkově pozitivní rok. Naši hráči ušli kus cesty a svým chvályhodným přístupem zlepšili svou hru a upevnili vzájemné vazby. Za trenérský tým děkujeme hráčům i rodičům za krásnou reprezentaci klubu.