(0 : 0)

18. kolo, U18 - starší dorost B 2022/2023

Dobrev  – Hammerschmidt (46´ Guláš), Kovář (K), Rada, Keldrych – Charamza, Benda (65´ Holý), Bíma (75´ Fiala), Buben – Paldrych (65´ Hadinec), Lipták.

Vácha – Šalanský, Babka, Kolman (60´ Vodrážka), Kolský (46´ Pešek) – Svoboda (60´ Fantík), Kožený (K), Laredo – Blecha (46´ Blokeš), Koller, Mikeš (60´ Špírek).

• Branky: 48´ Mikeš, 52´ Koller, 55´ Mikeš, 82´ Špírek, 85´ Koller, ŽK: , ČK: , Rozhodčí: .
Po bezbrankovém poločase se ve druhé půli projevila stálá převaha našeho družstva, kterou vyjádřilo pěti brankami.

Od prvních minut bylo znatelné, že více s míčem budou hrát naši chlapci. Adaptace na přírodní trávu chvíli trvala, a především v dlouhých přihrávkách byla vidět značná nejistota. I přes tuto počáteční nepříjemnost se nám dařilo v kombinaci využívat plné šířky hřiště a domácí obranu jsme drželi pod tlakem. Občasná malá intenzita v osobním souboji, či nepřesnost zakončení nám komplikovala vstřelení úvodní branky. U příležitosti Blechy pak skvělým zákrokem domácí tým podržel brankář Dobrev a přes náš souvislý tlak přispěl k poločasovému stavu 0:0.

Naši hráči zasluhují uznání za udržení pozitivní energie při vstupu do druhého poločasu. Velká intenzita hry jim přinesla vytoužený gól již ve druhé minutě. Vysoké nasazení Blokeše vytvořilo prostor pro Svobodu v křídelním prostoru, který jej využil naplno a stříleným centrem na zadní tyč přesně našel nabíhajícího Mikeše. Ten se z blízka nemýlil a prolomil obranný blok Mostu. Pro domácí byla obdržená branka evidentní ranou a než se stihli vzpamatovat, inkasovali podruhé. Mikeš krásnou přihrávkou za obranu vyzval Blokeše k úniku, ten vyhrál souboj s obráncem a zpětnou přihrávkou v prostoru penalty hledal volného Kollera. Koller si míč převzal a chladnokrevně míč uklidil k tyči. Výborný vstup do druhé půle korunoval v 55´ minutě svým druhým gólem v utkání Mikeš. Laredo si v křídelním prostoru poradil se dvěma obránci domácích, přihrávkou pod sebe přesně našel Mikeše, který ani nyní nezaváhal. Domácím se návrat do utkání v podobě kontaktní branky nepovedl a náš dobrý výkon zpečetil gólem v 82´ minutě Špírek, o tři minuty později se podruhé trefil Koller.

Mostu děkujeme za kvalitní utkání. Máme radost z vítězství bez obdržené branky a již se připravujeme na domácí utkání proti Libuši.