Ztráta vyhraného utkání tři minuty před koncem

(1 : 1)

25. kolo, B-tým 2022/2023 - ČFL skupina A

Toman – Fatrdle, Bouček, Novák R., Novák J. – Dvořák – Raley, Nazarenko (85. Hanč), Kraus (K), Patrovský – Procházka (73. Novotný)

Spilka (K) –Matoušek, Čížek, Krenciv (K), Fojt – Hudec, Uhlíř, Nikl (57. Bačinský) – Hodek (46. Ulman) , Jelínek, Lehký (84. Mládek)

• Branky: Kraus (31.min.), Bouček (88. min.) - F. Lehký (18. min.), F. Ulman (78. min.) ŽK: Bouček (17. min.), Kabele (na lavičce) (84. min.) - F. Matoušek (86. min.) ČK: , Rozhodčí: Toucha - Lovětínský, Tupý .
V pětadvacátém kole ČFL, sk. A zajížděla rezerva B-týmu Dukly na hřiště v Králově Dvoře, kde se utkala s nejlepším sportovním kolektivem okresu Beroun v uplynulém roce, domácím FK Králův Dvůr. V podzimní části, v desátém kole, béčko Dukly na domácím hřišti prohrálo s králodvorskými cábelíky 1:3, když jsme jednogólovou poločasovou ztrátu vyrovnali J. Hodkem, ale hosté v závěrečné dvacetiminutovce získali tři body ve svůj prospěch. O minulém víkendu FK Králův Dvůr prohrál v Domažlicích s lídrem skupiny A ČFL, Jiskrou Domažlice 6:0. Rezerva Dukly v minulém kole remizovala na domácím hřišti s FK Motorlet Praha 0:0. Rezervní tým Dukly v tomto zápase posílili z A-mužstva Dukly v obraně F. Matoušek, v záloze J. Uhlíř a v útoku J. Hodek. V zápase, v němž domácí „cábelíci“ vycházeli z rozestavení 4 – 1 - 4 – 1, Dukla měla převahu v poli, která, zejména ve druhém poločase sílila a domácí se spoléhali na dlouhé pasy na vysunutého útočníka, případně na ofenzivně laděného pravého obránce Fatrdleho a na standardní situace, na které si nabíhali i vysocí stopeři. Na dobře připraveném hřišti, za ideálního fotbalového počasí a vlhkém trávníku po noční přepršce začala Dukla s chutí a již v 18. min. se dostala do zaslouženého vedení po trestném kopu J. Hodka a dorážce F. Lehkého. Domácí pak vyrovnali z ojedinělého protiútoku v 31. min. po centru zprava a hlavičce nekrytého domácího ofenzivního středopolaře Krause z 12 metrů. Dukla po té opět přidala, ale ani hlavička F. Lehkého ze 7 metrů ani hlavička O. Jelínka ze 7 metrů v síti domácího brankáře neskončily. Do druhého poločasu Dukla musela vystřídat J. Hodka F. Ulmanem. Dukla zahrozila ve druhé půli jako první, v 50. min. střílel metr nad prudkou střelou F. Lehký, domácí pak odpověděli v 51. min., ale hlavička střelce prvního gólu, Krause, skončila ze 7 metrů jen těsně nad brankou Dukly. Dukla postupně zatlačila domácí na jejich polovinu, projevoval se lepší pohyb hráčů Dukly a výsledkem byly přibývající rohové kopy Dukly a dvě pěkné střely na branku domácích, nejprve po rohovém kopu zakončoval z otočky z 10 m N. Krenciv, pak v 60. min. z pravé spojky ze 13 metrů J. Hudec. Obě střely domácí brankář Toman kryl. Domácím pak zatrnulo v 66. min., kdy jinak přesný rozhodčí Toucha neodpískal proti domácím pokutový kop po podkopnutí J. Hudce v pokutovém území domácích. Duklu však tento okamžik zdravě „nabudil“ a výsledkem byly střely F. Lehkého a J. Hudce a gól v síti domácích v 78. min., jehož střelcem byl F. Ulman. O konečné remíze pak rozhodla nekoncentrovanost v obraně Dukly, kdy po centru z pravé strany vyrovnal domácí stoper Bouček hlavou z 10 metrů v 88. min. Dukla se ziskem 29 bodů v průběžné tabulce ČFL, sk. A zůstala s jednobodovým odstupem před svým soupeřem FK Králův Dvůr na osmém místě. Ve vyrovnané tabulce je však „naskládáno“ mezi osmým a čtrnáctým místem s jednobodovým rozdílem sedm mužstev, z toho však tři mužstva mají sehráno o jedno utkání méně. Důležitou roli na postavení v tabulce tak má a bude mít každý získaný bod, každá vstřelená, či obdržená branka.

Domácí, zkušenější tým, v sestavě se třemi zkušenými třicátníky byl po většinu zápasu pod tlakem Dukly. Jako první zahrávali rohový kop domácí v 5. minutě z pravé strany defenzivním středním útočníkem, kapitánem Krausem na bližší malé vápno, ale signál domácích obrana Dukly odvrátila. Domácí se snažili důraznou hrou narušovat rozehrávku Dukly a v úvodní desetiminutovce tak byli bolestivě nakopnuti D. Čížek a R. Fojt. První střelecký pokus zápasu pak vzešel z kopačky J. Hudce z pravé strany z 11 m z úhlu, ale střela skončila metr nad brankou domácích. Nadměrný důraz domácích pak „zchladil rozhodčí M. Toucha udělením ŽK v 17. min. domácímu stoperovi Boučkovi za faul na O. Jelínka.

V 18. min., po faulu domácích, zahrávala Dukla trestný kop z levé spojky ze 30 metrů J. Hodkem, jehož prudká povedená střela nadělala problémy domácímu brankáři Tomanovi, který ji „jen“ vyrazil a „všudybyl“ F. Lehký pak dorážkou dostal Duklu do vedení, 1 : 0.

Ve 24. min. zachránil čisté konto Dukly včasným vyběhnutím brankář D. Spilka, který byl u míče nakopnutým za obranu Dukly „o fous“ dříve než dobíhající pravý útočník Raley, který ve snaze vypíchnout míč pod Spilkou jej fauloval.

Ve 25. min. pěkně pronikl z levé strany R. Fojt, který přešel přes čtyři hráče domácích, ale jeho střelu z 8 metrů ještě stačil tečovat přispěchavší levý stoper R. Novák na roh. Z následného rohového kopu z pravé strany pak zakončoval J. Uhlíř ze 6 metrů, jehož střelu z 6 metrů vyhlavičkoval domácí obránce z brankové čáry.

Ve 27. min. střílel nebezpečně J. Hodek z pravé spojky ze 17 metrů, jeho střelu ještě před brankou tečoval mladý útočník Dukly O. Jelínek, ale tečovaný míč, naštěstí pro domácí, skončil vedle. Když potom kombinace mezi Š. Niklem a F. Lehkým byla zakončena střelou z levé strany z 9 metrů z úhlu vedle domácí branky, přišel „trest“ ze strany domácích, kteří v 31. min. vyhráli dva důrazné souboje o míč v poli, domácí defenzivní štít J. Dvořák našel nabíhajícího pravého obránce Fatrdleho, který z prostoru pravé spojky posunul do pravé lajny na útočníka Procházku, jehož centrovaný míč do prostoru penalty našel nekrytého domácího kapitána, středního centrforwarda, zkušeného jedenatřicátníka Krause, jehož hlavička ze 12 metrů skončila pod břevnem v síti Dukly, 1:1. -

Odpovědí Dukly byla gólová šance o minutu později, v 32. min., když po centru z pravé strany od F. Matouška, zakončoval hlavičkou F. Lehký ze 7 metrů půl metru nad domácí branku.Ve 41. min. skončila střela F. Lehkého z levé spojky z 25 metrů vysoko nad domácí brankou. Ve 43. min. domácí opět zahrozili „ze vzduchu“, když po centru pravého obránce Fatrdleho z pravé strany hlavičkoval domácí útočník Raley z 15 metrů metr nad branku Dukly.

Ve 43. min. si Dukla připravila další gólovou příležitosti, když po akci J. Uhlíře a centrovaném míči R. Fojta z levé strany hlavičkoval O. Jelínek ze 7 metrů, naštěstí pro domácí, přímo do místa, kde stál domácí brankář Toman.

Ve 44. min. domácí atak a hlavička levého útočníka Patrovského, kterého dobře bránil F. Matoušek, skončily 6 metrů vedle branky Dukly.

Do druhého poločasu trenér Dukly, A. Majer, vystřídal na postu pravého útočníka J. Hodka F. Ulman.

V 50. min. po faulu domácích a trestném kopu F. Lehkého z prostoru levé spojky, skončila jeho střela 1,5 m nad domácí brankou

Domácí odpověděli v 51. min. po pěkné průnikové přihrávce defenzivního záložníka Dvořáka do levé strany do velkého vápna Dukly, kde od brankové čáry odcentroval nabíhající Nazarenko do prostoru značky pokutového kopu, kde se ve výskoku srazili dva hráči domácích, a od útočníka Krause směřovala hlavička naštěstí pro Duklu jen půl metru nad pravý vingl Spilkovy branky.

Pak již začala „pracovat“ Dukla, která na dlouhé minuty nepůjčovala domácím míč, kteří byli zatlačeni před vlastní pokutové území, čehož výsledkem byly střelecké pokusy Dukly, několik rohových kopů a nakonec i vedení Dukly 2:1.

Nejprve v 53. min. po rohovém kopu Dukly z levé strany zahrávaném R. Fojtem, zakončoval z otočky z 10 metrů N. Krenciv, ale střela neměla potřebnou razanci a tak míč skončil v rukou domácího brankáře.

V 57. min. Dukly vystřídala v záloze Š. Nikla Ch. Bačinským, který přinesl další „svěžest“ do zálohy Dukly.

V 60. min. pronikl do pokutového území J. Hudec, jehož nebezpečná přízemní křížná střela ze 13 metrů z pravé spojky našla připraveného domácího brankáře, který střelu chytil. Když potom J. Hudec zopakoval po narážečce R. Fojta průnik do pokutového území domácích, tentokrát zleva, a byl podkopnut protihráčem Nazarenkem, a píšťalka rozhodčího zůstala němá, cítili se příznivci Dukly asi oprávněně ukřivděni…..

Dukla ještě zvýšila tlak, zrychlila kombinaci a nepouštěla domácí na svoji polovinu hřiště, kteří akce Dukly bránili v pěti hráčích na hranici velkého vápna a před nimi ve čtveřici, když na půlícím kruhu zůstával vysunutý jen ofenzivní střední útočník. V 69. min. střílel z levé spojky z 22 m F. Lehký, jehož střelu brankář domácích kryl. V 72. min. střílel nebezpečně J. Hudec z levé spojky z 19 metrů, ale střela skončila jen těsně vedle.

V 78. min. již byla Dukla úspěšná. Po kombinaci Ch. Bačinský, D. Čížek, N. Krenciv, F. Lehký, R. Fojt, střílel O. Jelínek z levé spojky ze 13 m, v gólové šanci a odražený míč od obrany dorazil do branky z 6 metrů pohyblivý F. Ulman, 1:2.

Mírná převaha Dukly pokračovala, ale v 78. min. zahrávali domácí trestný kop z pravé spojky 9 m na půli Dukly. Obrana Dukly očekávala přímý centrovaný míč do pokutového území, ale zahrávající def. záložník Dvořák si vyměnil míč s volným hráčem poblíž napravo, pravým obráncem Fatrdlem, který z pravé strany velkého vápna odcentroval mezi hranici velkého vápna a značku pokutového kopu, kam si z hranice velkého vápna naběhl stoper Bouček na polovysoký míč a hlavičkou z 11 metrů k levé tyči znamenal tři minuty před koncem zápasu vyrovnání na 2:2.

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

„Tak my víme, že domácí jsou hlavně v domácím prostředí velmi houževnatým soupeřem, což se dnes potvrdilo, dokážou si i v zápase, kdy si nevytváří tolik brankových příležitostí, je proměňovat, a dnes, pokud se nemýlím, měli jen dvě přímé střely na branku a obě proměnili. My jsme ten zápas neodehráli úplně špatně, škoda, hlavně u první obdržené branky mně vadí zaváhání, tam  si myslím, že jsme opravdu nechali hodně volného hráče, ale byli jsme kousek od vítězství. Na druhé straně tady jsou ty zápasy těžké, ale holt máme dnes jenom bod.“