U19: Z Karviné si vezeme obrovsky cenné tři body

FK Dukla Praha

Sestava domácí:

Sestava hosté:

Gothard – Krejčí (69. Valentík), Kocman, Ungerman, Škoch –Bačinský (57. Atsuta), Břeh (57. Šelicha), Kulhavý – Uher, Jelínek (57. Bohatý), Magdi (45. Hübl)

• Branky: 15. Kocman, 40. a 56. Bačinský, 45. Magdi ŽK: , ČK: , Rozhodčí: .
Únorový sněhový přípravný zápas v Žilině nám byl paradoxně skvělou průpravou pro zápas v Karviné, kde byly o něco lepší, nicméně i tak velmi těžké sněhové podmínky. S nimi jsme se dokázali vypořádat výrazně lépe než domácí.

Na zasněžené umělé trávě jsme hráli velmi efektivně a využívali k ohrožování soupeře rychlých přechodů. V 15. min jsme po jednom z nich kopaly rohový kop, na který si naskočil Kocman a poslal nás do vedení. Domácí využívali vysokých brazilských útočníků na hrotu, důslednou defenzívou jsme je však do vážnější šance nepustili a naopak dokázali do poločasu díky důslednosti v koncovce přidat další dvě důležité branky. Po přestávce se obraz hry nezměnil. Domácí bušili do naší kompaktní obrany, ze které jsme vyráželi do brejkových situací. Ty jsme však nedokázali využít. Prosadili jsme se však z další standardní situace. Trestný kop z hranice šestnáctky umístil Bačinský tvrdou ranou na stranu brankáře a přidal uklidňující čtvrtý gól. Domácí měli v závěrečné dvacetiminutovce výraznou územní převahu a množství standardních situací, které jsme však dokázali skvěle odbránit a dotáhnout zápas do vítězného konce s čistým kontem.

Hodnocení trenéra:

Hodnocení trenéra Tomáše Kulvajta:

"Karviná byla před tímto utkáním o bod za námi a důležitosti utkání si byla vědoma. Asi i proto byl v sestavě útočník Lucky Ezeh, který je již v kádru druholigového A týmu. Kluci však do puntíku splnili taktiku, se kterou jsme do Karviné přijeli. Klíčem k úspěchu byla důsledná defenzíva a odříznutí dvojice vysokých brazilských útočníků na hrotu útoku od zbytku týmu. Zároveň jsme chtěli v útočné fázi rychle překonávat dvě presující horní linie a přecházet přes křídla do rychlých protiútoků. Hlavně v případě druhé a třetí branky se nám to povedlo včetně brankové tečky. Dva góly ze standardních situací byly příjemným bonusem. Kluci byli celý zápas v úžasném propojení a zaslouží za skvělý celotýmový výkon velkou pochvalu."