19. kolo, B-tým 2022/2023 - ČFL skupina A

Andrew – Pařízek, Kladrubský (75. Vais), Brabec, Šimoník – Hák (82. Pineau), Böhm (K), Pravda (46. Krch) – Pech (46. Prášek), Bečvář, Bastl

Čtvrtečka – Ulman, Kozojed (K), Čížek, Fojt – Hudec, Uhlíř, Lehký (90+3. Nikl) – Douděra (85. Krenciv), Šebrle (90. Šebrle), Mládek

• Branky: , ŽK: Brabec (12.min.). Böhm (65. min.), Pařízek (85. min.) - D. Čížek (46.min.) ČK: , Rozhodčí: Doubrava - Švagr, Glogar
V devatenáctém kole ČFL, sk. A zavítala rezerva B-týmu Dukly do tréninkového centra mládeže českobudějovického Dynama ve sportovním areálu Mladé, kde na travnatém hřišti se utkala s rezervním týmem SK Dynamo České Budějovice. V podzimní části, ve čtvrtém kole béčko Dukly na domácím hřišti v Přední Kopanině béčko Českých Budějovic porazilo 2:1, když obě branky vstřelil J. Hrubeš. Po odehrání tohoto zápasu tak oba celky mají shodně 20 bodů na 13. a 14. místě tabulky. Rezervní tým Dukly využil v tomto zápase hráče z lavičky A-týmu Dukly k udržení jejich zápasové praxe, a tak v brance vypomohl J. Čtvrtečka, v záloze J. Uhlíř a v útoku Š. Šebrle a M. Douděra. Obě družstva předvedla rychlý, kombinační fotbal a fair play. V zápase, za téměř jarního počasí, Dukla měla mírnou herní převahu, vypracovala si i více brankových příležitostí, ale oba brankáři potvrdili své kvality a uchránili své svatyně před vstřeleným gólem a tak na konci zápasu svítily na obou stranách ukazatelů skóre dvě nuly. Do zápasu vstoupila lépe Dukla, která si v úvodní desetiminutovce vypracovala tři gólové příležitosti, ale bez gólového efektu. Domácí pak vyrovnali hru a měli největší příležitost ve 34. minutě, ale ani v tomto případě se branková síť nerozvlnila a tak se šlo do kabin na poločasovou přestávku za bezbrankového stavu. Do druhého poločasu domácí trenér vystřídal dva hráče a byl to domácí tým, který si v úvodních sedmi minutách vytvořil dvě brankové příležitosti, ale střelci měli vychýlenou mušku a tak ani z těchto šancí branka nepadla. Když potom Dukla zpřesnila hru, začala opět udávat tón utkání a zaměstnávat domácí obranu, dirigovanou zkušeným internacionálem, hrajícím asistentem, J. Kladrubským. Když se i útočníkům Dukly v zakončení vedlo stejně jako domácím, a nevyužili ani další tří gólové příležitosti, do nichž se dostával dravý Š. Šebrle, rozdělila se obě mužstva o body. Dukla, je tak v průběžné tabulce ČFL, sk. A se stejným bodovým ziskem jako jeho soupeř na 14. místě.

Od úvodních minut byla aktivnější Dukla, hned ve 4. minutě se po pěkné přihrávce od Š. Šebrleho dostal v pravé spojce do gólové příležitosti M. Douděra, ale jeho přízemní střele z 11 metrů chyběla potřebná razance, protože na nerovném terénu mu míč nesedl přesně na nohu a domácí vysoký brankář Andrew míč bez problémů chytil. O minutu později, v 5. minutě zakončoval v další gólové pozici T. Mládek, ke kterému doputoval míč po kombinaci J. Hudec, M. Douděra a následně centroval z pravého křídla agilní Š. Šebrle, jehož centrovaný míč našel 12 metrů před domácí brankou připraveného T. Mládka, jehož pěknou střelu z voleje z 11 metrů k tyči stačil bravurním zákrokem vyrazit budějovický brankář Andrew. A do třetice pak se opět „blýskl“ brankář Andrew v 10. minutě, když po pasu D. Čížka do levého křídla odcentroval z náběhu T. Mládek, na jehož centrovaný míč si naběhl v pravé spojce F. Ulman a domácí brankář jeho „jedovku“ k tyči stačil vyrazit na roh. V 15. minutě po tom, co domácí stoper Brabec obdržel ŽK za hraní rukou, a Dukla zahrávala trestný kop z pravé spojky ze 17 metrů, skončil trestný kop Š. Šebrleho jen ¼ metru vedle pravé tyče bezmocného domácího brankáře.

Ve 22. min. domácí po rychlém protiútoku nebezpečně vystřelili ze 13 metrů z levé spojky Bečvářem po zemi, ale J. Čtvrtečka v brance Dukly se nenechal překvapit a střelu vyrazil na roh. Do další gólové příležitosti se domácí dostali v 34. minutě po pasu levého obránce Šimoníka do levého křídla na nabíhajícího Bastla, který odcentroval a z rohu malého vápna zakončoval pravý křídelní útočník Pech, ale J. Čtvrtečka v brance Dukly jeho nebezpečnou střelu stačil vynikajícím zákrokem vyrazit na rohový kop.

Když pak ve 40. minutě získala Dukla po represinku míč na polovině domácích a po výměně míče mezi R. Fojtem, T. Mládkem, F. Lehkým a Š. Šebrlem si Š. Šebrle navedl míč na pravou stranu malého vápna, zakončil naštěstí pro domácí ze 6 metrů křížnou , obránci tečovanou, střelou nad domácí branku a ani z následného rohového kopu jsme neohrozili domácího brankáře, bylo jasné, že vstřelit gól bude v tomto zápase obtížné.

Poločas tedy skončil bez branek, když na brankové příležitosti byla aktivnější Dukla v poměru 5:2.

Do druhého poločasu domácí trenér D. Žmolík vystřídal levého záložníka Pravdu a pravého křídelníka Pecha a domácí vstoupili do hry agresivněji. Hned ve 46. min. musel hasit nebezpečné přečíslení domácího týmu taktickým faulem D. Čížek, za což obdržel ŽK a následný trestný kop domácích z 24 metrů z pravačky Kladrubského skončil ¾ metru nad brankou Dukly. V 50. minutě si domácí vypracovali gólovou šanci po ztrátě Dukly na levé straně a po přihrávce pravého křídla Bečváře na malé vápno, odkud zakončoval nekrytý čerstvý muž Prášek z voleje nad branku Dukly. Když potom v 52. minutě se, po rychlém protiútoku domácích, vedlo stejně v zakončení domácímu levému útočníkovi Bastlovi, jehož střela z levé spojky z 11 metrů skončila metr nad, útočná aktivita domácích uvadala a otěže opět začala přebírat Dukla.

V 56. minutě po chybě domácího brankáře v rozehrávce se k míči v levé spojce 8 metrů od domácí branky dostal „všudybýlek“ Š. Šebrle, ale z „kiksu“ brankáře byl tak překvapený, že mu míč v rozhodujícím okamžiku odskočil a ten se stal kořistí domácího brankáře.

V 84. minutě neúnavný Š. Šebrle po protiútoku Dukly se dostal s míčem na prostředek hranice pokutového území, ale jeho střela ve 16 metrů na nerovném povrchu skončila 3 metry vedle domácí branky.

V 85. min. obdržel domácí pravý obránce Pařízek ŽK za ostrý a nebezpečný skluz na F. Lehkého, který po tomto zákroku musel být v samém závěru střídán.

Největší příležitost ke skórování pak měla Dukla v 89. minutě, když po dlouhém míči za obranu domácích od D. Čížka, utekl domácí obraně Š. Šebrle a z 25 metrů postupoval z levé spojky sám na domácího brankáře. Opět však zaúřadoval nerovný terén, kdy míč Š. Šebrlemu v plném sprintu odskočil a domácí brankář Andrew, který vyběhl proti útočníkovi Dukly, stačil jeho střelu z levé spojky ze 14 metrů vyrazit.

Obě mužstva si tak připsala po bodu v zápase, v němž mladíci Dukly příjemně herně překvapili, a to ve všech řadách. V obou mužstvech však měli „navrch“ brankáři a i jejich zásluhou skončil zápas nerozhodně 0:0.

Hodnocení zápasu trenérem B-týmu Dukly A. Majerem:

Já jsem v první řadě rád, že se nám tenhle zápas povedl herně, protože dneska jsme po delší době byli v takovém mladším složení, vyloženě s klukama, řekněme kolem těch dvaceti let, a jsem rád, že Budějovice, které byly také zhruba ve stejném složení, si myslím, že jsme je spíš v tom zápase přehrávali. Na druhou stranu jsme samozřejmě nespokojeni v tom, že jsme nevyužili poměrně dost možností, které jsme měli, ale bodu si vážíme, protože domácí měli také tři gólové šance. Takže vážíme si získaného bodu, jsme spokojeni s výkonem a cítíme „tam někde vzadu“, že jsme si mohli odvézt tři body.“