Ze zlínské Letné přivezla Dukla remízový bod

FC Fastav Zlín

0:0

(0:0)

14. kolo, 2. liga 2010/11

Sestava domácí: Zapletal – Pazdera, M.Malý, Zbožínek, Jelínek - Elšík, Dobeš R., Šmahaj (90. Bačík), J. Dobeš (86. Borák) - Poznar, Novák (81. Šrom).

Sestava hosté: Rada - Hašek (79. Mikula), Vorel, Šmíd, Pospíšil - Hanousek, Šiml, P.Malý - Svatonský (57. Přeučil), Chigou, Berger (88. Vrána).

• ŽK: M. Malý, Poznar – P. Malý, Pospíšil. Rozhodčí: Jech - Handlíř, Nádvorník.
  • Diváci: 2548
Fotbalisté Dukly zvýšili svůj náskok na čele tabulky. Pomohla jim k tomu remíza ve Zlíně, kde utkání 14. kola druhé ligy skončilo 0:0. Mužstvo z Julisky tak získalo cenný bod na půdě jednoho z favoritů soutěže.

Do první vážné šance se dostala Dukla. Běžela 10. minuta, když domácí obránci ztratili míč před vlastním pokutovým územím. Ke střele se pak dostal Berger, jenž vypálil těsně vedle tyče. V následujících minutách měli Pražané více ze hry, ale neujala se ani střela Marka Hanouska, která proletěla nad břevnem. V 18. minutě si připsal parádní zákrok brankář Filip Rada, když vyrazil Novákovu střelu z rohu malého vápna.

Ve 28. minutě se do pokutového území Dukly vřítil Poznar, jenž stačil vpádu vystřelit, ale branku minul. V dalších vteřinách byla blízko k brance Dukla. To když po rohovém kopu létal míč ve vápně od hráče ke hráči, nakonec situaci ukončil gólman Zapletal. Další velká šance hostů přišla ve 36. minutě. Dukla zahrávala rohový kop, po němž se dostal k odraženému míči Hanousek, jenž z několika metrů těsně minul branku.

Druhý poločas začal lépe pro domácí mužstvo. Dobeš zahrával standardní situaci z 22 metrů a krásnou střelou trefil břevno. V 50. minutě si Rada poradil se střelou Šmahaje, který tak zakončil svou individuální akci. Jen o malou chvíli později zahrával standardní situaci z velké dálky Petr Malý, branku ale netrefil. V 64. minutě hlavičkoval po rohovém kopu nad branku Zbožínek.

V 68. minutě zastavil pronikajícího Chigoua nedovoleně zlínský Michal Malý. Z následné standardní situace trefil Pavel Hašek zeď, míč se pak odrazil k Bergerovi, ani ten ale svou střelu do branky nedostal. Další skvělý zákrok musel Filip Rada vytáhnout v 73. minutě. To když Dobeš zahrával přímý kop a namířil svou střelu k levé tyči. Šest minut před koncem střílel Petr Malý, jehož rána proletěla vysoko nad břevnem. Vzápětí měli velkou šanci domácí, jenže Šmahaj ani Jelínek neuspěli.