Tři týdny před pokračováním FNL: Vybojovaná výhra nad Admirou

Keller - Skalický, Fric, Martinic, Jandovský, Venc, Michálek, Čácha, Trajhan, Vlček, Douděra Mi.

Náhradníci: Ježek - Konejl, Mráz, Záruba, Zahálka, Šiler, Horák

Šťovíček - Ullman (38. Barac), Krch (67. Piroch), Holiš, Zapletal (81. Douděra Ma.) - Moulis (67. Šebrle), Uhliř (81. Hudec), Kozel (67. Havelka), Buchvaldek (67. Hrubeš), Špatenka (67. Lehký) - Matějka (67. Červenka)

• Branka: 70. Šebrle, Rozhodčí: Opočenský - Machač, Hádek.
Další přípravný zápas nás zavedl do pražského Podolí, kde jsme se utkali s pražskou Admirou. Proti týmu z nižší soutěže jsme se sice trápili, v rozhodující chvíli jsme ale dokázali být lepší a prodlužujeme tak sérii bez porážky.

Admira se v úvodu utkání nenechala zastrašit a našim útočným akcím už od začátku utkání úspěšně odolávala. Dukla sice od úvodních minut hrála převážně na polovině soupeře, na hře Admiry ale bylo znát, že se jí v probíhající sezóně daří. Aktuálně druhý tým ČFL skupiny nechával hráče ve žlutých dresech hrát na míči, k nebezpečným střelám je ale nepouštěl.

První nebezpečná akce patřila Dukle. V 28. minutě vypálil z přímého kopu Moulis. Míč se obtočil kolem zdi, ale nakonec zamířil i mimo bránu Admiry.

Druhou velkou šanci první půle si vypracovala opět Dukla. Po centru zprava míč svým dopadem v zahuštěném prostoru překvapil hráče Admiry a dukelští hráči se tak ocitli v zajímavých příležitostech. Ani jedna z dvou po sobě jdoucích střel ale nedolétla do sítě.

V 67. minutě došlo k střídání osmi hráčů a hned tři minuty na to jsme se dočkali prvního gólu. Štěpán Šebrle si našel propadnutý míč uvnitř pokutového území a doklepl ho do odkryté brány Admiry.

Hned v 74. minutě jsme mohli vedení ještě navýšit, z penaltového kopu se ale nepodařilo skórovat Červenkovi.

Měli jsme i další možnosti. Například rychlou akci aktivního mladíka Lehkého z 80. minuty, musel hasit vysokým výběhem až golman domácí Admiry, který v pohotovosti zůstal i nadále. Také spolupráce Červenky a Hudce z 83. minuty skončila podobně. Červenka vyslal Hudce přihrávkou do samostatného úniku, ale vystoupením domácího brankáře Admiry byl Hudcovi zmenšený střelecký úhel a Hudcova střela tak nakonec zamířila vedle brány.

Posledním nadějným momentem byla rána Šebrleho z levého kraje vápna. I na tu ale golman dosáhl a vytěsnil jí mimo své tři tyče.

Dukla výhrou 1:0 prodloužila sérii bez porážky už na 8 po sobě jdoucích utkání. Tato série začala ligovou remízou s Opavou 1:1.

Příštím měřením sil bude pro Duklu utkání s FK Zbuzany, které se bude hrát ve středu 15. února od 14:30 v areálu FK Dukla Jižní Město (Praha 11 - Chodov, Mikulova 1594/4).