Obrat v zápase se Spartou B. V druhé půli jsme pětkrát skórovali

Přípravné zápasy 2022/2023 A tým

FK Dukla Praha

Sestava domácí:

Nalezínek - Borkovec, Ševínský, Večerka, Horák - Váňa, Jonáš, Gedeon, Cissé, Lehocký - Schánělec.

Sestava hosté:

1. poločas: Rada - Douděra, Holiš, Krch, Zapletal - Šebrle, Kozel, Havelka, Hrubeš, Lehký - Červenka

2. poločas: Rada - Barac, Piroch, Peterka, Ullman - Hudec, Uhlíř, Buchvaldek,, Moulis, Špatenka - Matějka

• Branky: 11. Horák, 43. Schánělec - 48. Ullman, 50., 73. a 79. Moulis, 89. Piroch, Rozhodčí: Rouček - Vlček, Vyhnanovský.
K dalšímu přípravnému utkání před jarní částí sezóny jsme nastoupili na Strahově. Proti Spartě B jsme vyhráli díky druhému poločasu.

Třetí přípravné utkání v roce 2023 bylo naším prvním utkáním v Praze. V tréninkovém centru na Strahově jsme se utkali se Spartou B.

Lépe do zápasu vstoupil domácí tým. Po chybné rozehrávce našeho defenzivního hráče se míče ve středu hřiště zmocnil v 11. minutě  Daniel Horák, který si ještě udělal pár kroků směrem k naší bráně a poté nechytatelně vypálil do bližšího horního růžku.

Hráči Dukly si přesto vypracovali několik velmi slibných šanci. Největší připravil Červenka, když kolem středového kruhu převzal míč a poté se ještě šikovně zbavil protihráče. Předchozí souboj ho ale vyvedl z dobré střelecké pozice, a tak balón předal svým dobíhajícím spoluhráčům. Nikdo ve žlutém dresu ale nedokázal dotáhnout akci úspěšně až do sparťanský brány.

Těsně před koncem první půle tak odskočili ještě o jednu branku domácí. Ve 43. minutě zvýšil další úspěšnou akci Tomáš Schánělec.

Do druhé půle nastoupila s výjimkou brankáře Rady úplně jiná jedenáctka a hned po třech minutách hry nově příchozích hráčů to přineslo první gól. Ve 48. minutě totiž snížil na rozdíl jedné branky Ondřej Ullman.

Pak už na strahovském hřišti začal úřadovat Pavel Moulis. V 50. minutě vyrovnal zápas na 2:2, o 23 minut později úchvatným obstřelem zamířil přesně do šibenice a v 79. minutě završil hattrick dobrou prací na pravé straně odkud prošel až do blízkosti golmana Nalezínka a prostřelil ho i potřetí.

Definitivní tečku za utkáním napsal po vyhraném souboji Jiří Piroch, který stanovil výsledek na konečných 5:2.

Příští utkání odehrajeme 4. února v Satalicích proti třetiligovým Velvarům.

Odehraná přípravná utkání

2. 12. 2022  Bohemians B - Dukla Praha 2:6

18.1. 2023  Dukla Praha - Viagem Příbram 3:1

21. 1. 2023  Písek - Dukla Praha 1:5

Plán dalších přípravných utkání

4. 2. Dukla Praha - Velvary

8.2. Chrudim - Dukla Praha (umělá tráva, Stadion Emila Zátopka - Chrudim, ulice V průhonech 685)

12.2. Admira Praha - Dukla Praha

18.2. Jihlava - Dukla Praha

25.2. Dukla Praha - Táborsko

Další informace k našim přípravným zápasům včetně míst zápasů najdete  zde.