Po vyrovnané první půli jsme nezvládli tu druhou a se Slavií jsme prohráli

3. kolo, MOL Cup 2022/2023

SK Slavia Praha

Čtvrtečka – Adediran (68. Huf), Havelka (56. Barac), Holiš, Hrubeš, Kim, Moulis (56. Matoušek), Piroch (C), Šebrle (68. Kozel), Uhlíř, Ullman (56. Buchvaldek).

Kolář – Douděra (46. Kačaraba), Ewerton, Jurásek D., Lingr (79. Jurásek M.), Masopust (C), Nikl (55. Hromada), Ousou, Sor (46. Tecl), Tiéhi, Usor (69. Olayinka).

• Branky: 64. Ewerton, 75. Masopust, 90. Olayinka, 90+2. Tecl, ŽK: 59. Adediran, 83. Holiš – 21. Douděra, Rozhodčí: J. Všetečka – I. Nádvorník, J. Váňa, Střely na bránu: 4:9, Střely mimo: 3:6, Rohy: 5:14, Fauly: 16:9.
Po bezbrankovém prvním poločasu mnozí fanoušci Dukly doufali v možný zázrak a ve vítězství domácího týmu. To se ale nestalo. Favorit utkání zvládl lépe závěr zápasu a postupuje do dalšího kola.

Vicemistr poslední ligové sezóny byl po losu 3. kola MOL Cupu favoritem tohoto duelu, byla to ale Dukla která se v prvním poločase dostala do větších příležitostí.

Domácí Dukla stavěla celý zápas na pevné defenzivě, do které se útočníci sešívaných těžce dostávali. Hrozit se nám dařilo hlavně z protiútoků. Ve 12. minutě se dostala do přečíslení hned dvojice domácích hráčů. Filip Havelka našel přesnou přihrávkou na straně Quadriho Adedirana, kterému ale míč nesedl ideálně a zakončení skončilo mimo Kolářovu branku.

V první půlhodině hry bylo k vidění naše další nebezpečné zakončení. Roman Holiš si na centr ze strany naskočil nejvýš, hlavička ale zamířila vedle. Dvě velké příležitosti pro domácí přišly v poslední pětiminutovce prvního poločasu. Ve 40. minutě nejprve Ondřej Ullman provětral razantní střelou rukavice Ondřeje Koláře a na začátku nastaveného času pak Jiří Hrubeš našel přihrávkou Pavla Moulise. Zkušený ofenzivní hráč sice příležitost proměnil, branka mu ale nebyla uznána kvůli těsnému ofsajdovému postavení. Po prvním poločase jsme tak hráli se Slavií nerozhodně 0:0.

V první polovině jsme sice dali gól, kvůli ofsajdovému postavení ale nemohl platit. 😥 Do šaten tak odcházíme za bezbrankového stavu. Dukla do toho! 🔴🟡 pic.twitter.com/ZYYB9H7hjq

— FK Dukla Praha (@FKDuklaPraha) October 19, 2022

Pavel Moulis byl střelecky aktivní i po návratu z kabin. Po čtyřech minutách druhého poločasu přidal další nebezpečné zakončení. Brankář sešívaných si ale s tímto pokusem poradil a vyrazil míč mimo svoji bránu. Do zakončení se dostával i velmi aktivně hrající Kim. Po rychlé kombinaci z 61. minuty musel po jeho střeleckém pokusu opět zasahovat brankář Kolář.

O tři minuty později už první branka padla. Ewerton vyslal přízemní střelu z vnitra vápna a schovanou střelou překonal Jana Čtvrtečku. Hned v zápětí si domácí brankář připsal skvělý zákrok proti střele Davida Juráska. Patnáct minut před koncem utkání se ale slávisté prosadili podruhé. Ve vápně si Lukáš Masopust zpracoval odražený míč a prudkou střelou z voleje upravil skóre na 0:2.

O poslední velkou šanci Dukly se postaral David Huf. Jeho střela z přímého volného kopu orazítkovala po teči jednoho ze slávistických hráčů břevno Kolářovy branky. Závěrečné slovo zápasu si tak vzala Slavia. V poslední minutě základní hrací doby přesně zakončil bývalý hráč Dukly Peter Olayinka a v nastaveném čase zpečetil výhru Slavie čtvrtou brankou Slavie Stanislav Tecl.

Dukla Praha tak po bojovném výkonu vypadává z MOL Cupu, se Slavií jsme prohráli 0:4. Další utkání nás čeká o víkendu. V sobotu se představíme ve venkovním utkání proti Karviné.