SK Kladno

0:2

(0:1)

12. kolo, 2. liga 2010/11

Sestava domácí: Tesař - Bartoš (46. Zachariáš), Samek, Kučera (63. Zoubek),Procházka - Hyský - Cigánek (82. Coufal), Wojnar, Holub, Kabele - Vukovič.

Sestava hosté: Rada - Hašek, Vorel, Šmíd, Pospíšil - Hanousek, Šiml, Malý - Svatonský (77. Berger), Chigou, Vrzal (63. Vrána).

• Branky: 25. Chigou z pen., 58. Malý. Rozhodčí: Drábek - Ubias, Jiřík. ŽK: Tesař, Procházka (oba KLA).
  • Diváci: 1157
Už osmou výhru v sezoně si připsali fotbalisté Dukly, když zvítězili na hřišti Kladna 2:0. První branku vstřelil z pokutového kopu Dani Chigou, druhou přidal Petr Malý. Po 12. kole je tak mužstvo z Julisky v tabulce na druhém místě, přičemž na první Vlašim ztrácí jediný bod.

Do první zajímavé šance se dostali Pražané. V 6. minutě byl faulován Vrzal a ke standardní situaci se postavil Hašek, jenž z 25 metrů vypálil na branku. Těsně minul. O pár desítek vteřin později zakončovali Kladenští, když Rada vyboxoval míč, jenž se dostal ke Kabelemu. Ten branku o několik metrů netrefil. Ve 13. minutě vystřelil Pospíšil, z velké dálky ale zamířil nad branku. Po čtvrthodině hry přišla první velká šance Dukly! Jan Svatonský nacentroval ze strany a Dani Chigou si naběhl do vápna, odkud střílel. Jeho pokus na poslední chvíli zastavil skluzem Samek.

O deset minut později opět řádil kamerunský kanonýr, který byl faulován v pokutovém území. Penalta! K té se postavil sám faulovaný a nedal brankáři Tesařovi šanci – 1:0. Vstřelený gól byl logickým vyústěním aktivity, s níž Dukla na stadionu Františka Kloze nastoupila a dlouho měla více ze hry.

Ve 33. minutě bylo mužstvo z Julisky blízko k dalšímu gólu, jenže Svatonského střela pouze olízla břevno kladenské brány. Ve 38. minutě měli domácí obrovskou šanci vyrovnat, když rozhodčí Drábek odpískal pokutový kop. Brankář Rada Kučerovu střelu vyrazil! V závěrečných minutách ještě zahrávali domácí tři rohové kopy, z žádného z nich ale branku Dukly nikterak vážně neohrozili.

Do druhého poločasu chtěli domácí vstoupit ofenzivněji, proto poslal trenér Beránek na hřiště i druhého útočníka. Zpočátku také byli Středočeši aktivnější, v 52. minutě zakončoval Cigánek, střela mu ale nesedla. K vyrovnání nevedly ani rohové kopy.

A tak udeřila Dukla. V 58. minutě si vzal míč Petr Malý, poradil si s obráncem Hyským, dostal se až před gólmana Tesaře a přízemní střelou zvýšil na 2:0.

V 75. minutě se do dobré šance dostalo Kladno, ale brankář Rada Holubovo zakončení z úhlu vychytal. Dvě minuty před koncem zápasu hlavičkoval Samek, jenž si naběhl na Procházkův centr, trefil však jen připravené obránce.