FC Sellier & Bellot Vlašim

2:1

(2:1)

11. kolo, 2. liga 2010/11

Sestava domácí: Toma (44. Drápela, 90. Vebr) – Nešpor, Krmpotič, Petrů, Schuster – Kotyza, Jungr, Süsser, Průcha – Bálek, Bukač (68. Droppa).

Sestava hosté: Rada – Hašek, Vorel, Šmíd, Pospíšil (86. Laczkovich) – Malý, Šiml, Hanousek – Svatonský (71. Vrána), Chigou, Berger (74. Vrzal).

• Branky: 5. Jungr, 23. Bukač z pen. – 19. Chigou. ŽK: Kotyza - Hanousek. Rozhodčí: Damková – Filípek, Lhoták.
  • Diváci: 1590
Souboj o první místo v tabulce skončil lépe pro Vlašim, která porazila na domácím hřišti Duklu 2:1. I přes porážku však Pražané zůstávají na skvělém druhém místě.

Utkání nezačalo pro mustvo z Julisky vůbec dobře. V 5. minutě zahrávali domácí rohový kop, po němž se míč odrazil k Marku Jungrovi, který vystřelil z prostoru penalty pod břevno – 0:1.

V 8. minutě zahrávala roh i Dukla, žádné nebezpečné zakončení po něm ale nevyprodukovala. Ve 12. minutě se o střelu levou nohou zpoza vápna pokoušel Malý, jenže netrefil branku.

V 19. minutě mohli slavit i žlutí fotbalisté. Hanousek odcentroval z pravé strany, na malém vápně se prosadil Dani Chigou a hlavou poslal míč p bhod padajícího gólmana – 1:1.

Ve 22. minutě si Vlašim vytvořila krátký tlak, do vápna létal jeden centr za druhým. Útočná snaha domácích skončila až penaltou, kterou sudí Damková odpískala po zásahu Daniho Chigoua. Pokutový kop proměnil Bukač.

Ve 26. minutě vyšlo pěkné sólo Bergerovi, zakončil ho ale slabou střelou do gólmana Tomy. Z protiútoku zahrozila i Vlašim – Bálek trefil tyč. Po půlhodině hry střílel Bukač, jehož pokus zblokoval Vorel na roh. Z toho už domácí nic nezískali. Ve 35. minutě zakončoval akci Dukly Petr Malý, který se z úhlu snažil přehodit gólmana, s nímž přehodil i břevno.

Ve 36. minutě zamířil do vápna Vlašimi centr, který vyrazil brankář Toma. Při zákroku se ale tvrdě srazil se spoluhráčem Krmpotičem a na hřiště musela sanitka, která domácího gólmana odvezla se zlomeninou lýtkové kosti. Do hry pak musel náhradník Drápela. V prvních vteřinách devítiminutového nastavení se za obranu Vlašimi dostal Petr Malý, jenže branku netrefil. První poločas pak skončil rohovým kopem domácích, který odhlavičkoval Michal Šmíd.

V 53. minutě vyslal povedenou střelu z velké dálky Malý. Drápela byl pozorný. V 59. minutě zahrávali vlašimští fotbalisté rohový kop, který Dukla odvrátila do zámezí. S dalším rohem už si Pražané poradili lépe, šli do protiútoku a vzápětí zahrávali od rohového praporku oni. Po centru Malého hlavičkovali jen domácí obránci. V 66. minutě zahrával standardní situaci Pavel Hašek, který zatočil svou střelu přes zeď nad břevno. O dvě minuty později opět zakončoval Hašek, k němuž zamířil centr z rohového kopu. Obránce Dukly branku vysoko přestřelil. V 70. minutě měli hosté možnost dvou rohových kopů, ani jednou ale nezakončili přesně. A následovaly další dva rohy Dukly, po nichž zakončoval Chigou – nad břevno. Dukla si ve druhém poločase vytvořila jasnou převahu, kterou až do 75. minuty vyjadřovala především neustálým zahráváním rohových kopů. V 78. minutě střílel z hranice vápna Jungr. Rada chytil. V 85. minutě střílel domácí Průcha – nad břevno. V 88. minutě si Dukla vytvořila velký tlak, závar před brankou skončil nepřesnou střelou. Brankář Drápela se ale zranil a utkání musel dochytat záložník Droppa. Příliš práce neměl, Dukla během pětiminutového nastavení vystřelila na bránu jen jednou.