2:0

(0:0)

10. kolo, 2. liga 2010/11

1. SC Znojmo

Sestava domácí: Rada - Hašek, Vorel, Šmíd, Pospíšil - Přeučil (80. Svatonský), Hanousek, Šiml - Vrána (63. Berger), Chigou, Malý (90. Laczkovich).

Sestava hosté: Hrubý - Yonov, Mička, Trnovec, Látal (85. Schneider), Kováč, Podzemský, Krhut (76. Minarech), Zapalač, Hříbek, Šilinger.

• Branky: 75. Hanousek, 88. Šiml. ŽK: Šmíd - Látal, Kováč. Rozhodčí: Bílek - Pospíšil, Urban.
  • Diváci: 465
Už sedmé vítězství si v této sezoně připsali fotbalisté Dukly, když v 10. kole druhé ligy zdolali Znojmo 2:0. První branku vstřelil v 75. minutě Hanousek, druhou trefu přidal dvě minuty před koncem Šiml.

Domácí byli po úvodním hvizdu aktivnější a ve 2. minutě zamířil před znojemskou branku dlouhý centr, který přizvedl hlavou Vrána. Míč padl až na horní síť branky. V 6. minutě zkusil přes obránce vystřelit hostující Látal, jenže minul. Po dvanácti minutách hry měl v pokutovém území čas ke střele Petr Malý, jenže z rohu vápna trefil připraveného gólmana. V následujících minutách diváci žádnou větší šanci neviděli. Až ve 25. minutě se dostalo do gólové příležitosti Znojmo, které využilo přečíslení, jež zakončil střelou z deseti metrů Kováč. Trefil tyč! Pěkné akce viděli i domácí fanoušci. Ve 32. minutě nahrál Přeučil za obranu Pavlu Vránovi, který se snažil z úhlu obhodit gólmana. Bohužel trefil jen boční síť. Deset minut před přestávkou zahrávalo Znojmo standardní situaci, ze které vystřelil Yonov, jehož ránu gólman Rada vyrazil na roh. Z toho už hosté nic nezískali. Ve 38. minutě byla Dukla blízko ke gólu. Po rohovém kopu hlavičkoval Vrána, jenže hostující obránci vyrazili míč z brankové čáry. Tři minuty před přestávkou se ve skrumáži na malém vápně opět prosadil Vrána, jehož hlavička tentokrát těsně minula pravou tyč.

Druhý poločas odstartoval sérií rohových kopů. Domácí jich zahrávali v řadě celkem pět, ani po jednom však nedostali míč do branky. Dukla od nástupu na trávník vytrvale útočila, ovšem dlouho bez výraznější šance. Do té se dostal až po hodině hry Dani Chigou, když jeho povedenou hlavičku na vzdálenější tyč vytěsnil gólman Hrubý na roh. O pět minut později byl kamerunský střelec v obrovské šanci, když se Svatonský probil do pokutového území a nahrál mu na malé vápno. Chigouova střela byla zblokována nad břevno. V 70. minutě si připravil míč ke střele Berger, jehož ránu zpoza vápna gólman jen s obtížemi vyrazil. Po následném rohovém kopu se dostal ke střele Hašek, jenže v obtížné pozici zamířil vysoko nad břevno.

Gól! V 75. minutě Dukla využila svůj velký tlak. Dlouhý aut hodil po lajně Pavel Hašek, jenž přehodil dva obránce a dostal míč až k nabíhajícímu Přeučilovi. Ten odcentroval z pravé strany do pokutového území, kde se míč odrazil k Hanouskovi. Střelu talentovaného záložníka ještě tečoval jeden z beků na vzdálenější tyč – 1:0!

A vzápětí mohla jít Dukla do dvoubrankového vedení, jenže Bergerova hlavička z malého vápna branku minula.

Dvě minuty před koncem zvýšila Dukla na 2:0. Po standardní situaci si na dlouhý centr naběhl Ondřej Šiml, který dostal míč za obranu a z několika metrů zamířil přesně: do bližší šibenice – 2:0!