clanek-1

Dukla otočila zápas ve Vlašimi a vyhrála o dva góly

05.02.2022, 14:00
Vlašim

FC Sellier & Bellot Vlašim

1:3

(1:1)

Přípravné zápasy 2021/2022 A tým

FK Dukla Praha

Sestava domácí:

Vágner – Broukal, Rigo, Zinhazovič (46. Ďouděra), Hošek (46. John), Breča, Icha, Svoboda, Jurásek, Kneifel, Suchan

Sestava hosté:

Reichl – Barac, Piroch, Kulhánek, Souček – Kozma, Kozel, Hrubeš, Bin, Cienciala – Červenka.

Střídali: Kovernikov, Ludvíček, Peterka, Adediran, Pázler. 

  • Branky: 17. Kneifel – 41. Bin, 57. Adediran, 82. Bin. Rozhodčí: Petřík – Vyhnanovský, Černoevič.
V přátelském utkání proti Vlašimi jsme na soupeřově hřišti zvítězili 3:1, přestože jsme jako první inkasovali. Dvakrát se gólově prosadil Kim Seung Bin, jednou Quadri Adediran.

V zápase jsme se postupně dostávali do tempa. Po relativně vyrovnané první půli jsme v té druhé měli navrch a zaslouženě uspěli.

Hned ve třetí minutě vystřelil z dálky Bin a Ciencialovi chyběl krok, aby byl u dorážky včas. Skóre ale otevřela Vlašim. Suchan v šestnáctce přihrál na hranici malého vápna, odkud Jonáš Kneifel prostřelil Reichla placírkou.

Dukla vyrovnala až chvilku před přestávkou. Ještě předtím se o to mohl postarat Hrubeš, jehož střela zpoza vápna prolétla jen těsně vedle vzdálenější tyče vlašimské brány. Ve 41. minutě našel Cienciala při našem rychlém brejku na středu hřiště volného Kim Seung Bina a ten po zemi zakončil a upravil na 1:1.

Do druhé půle nastoupili na hřiště střídající Adediran, Ludvíček, Kovernikov, Peterka a později také Pázler. Byli jsme lepší. Po hezké akci Adedirana střílel Bin jen těsně vedle.

Chvilku nato pak Červenka našel na hranici ofsajdu za obranou Quadriho Adedirana a ten tváří v tvář brankáři nezaváhal. 2:1 pro Duklu.

Kim Seung Bin byl hodně vidět. Čtvrt hodiny před koncem mu nejdřív ve velké šanci skočil pod nohy gólman, ale chuť si spravil po Pázlerově přihrávce a dal náš třetí gól.

Hodnocení trenéra:

Bohuslav Pilný (Dukla Praha): „Jsme rádi za výhru. Mužstvo potřebuje přesně tyhle zápasy, kdy dokáže výsledek otočit. Měl jsem radost, že si kluci za obratem šli. Každý vstřelený gól nám dodá energii, bylo to vidět i v soutěži. Doufejme, že nám tohle utkání pomůže. Rozjížděli jsme se ale pomaleji. Soupeř byl pohyblivý a kvalitní. Postupně jsme začali být nebezpečnější a myslím si, že jsme výsledek otočili zaslouženě.“