U14: Doma jsme přehráli Roudnici nad Labem

4. kolo, U14 - starší žáci B 2021/2022

SK Roudnice nad Labem

Ford – Herálecký, Slabý, Veselý (41. Kuntoš), Lindauer – Čvirk, Habrych (41. Syneček), Sixta – Sharygo (41. Zavadil), Čurda, Weiss

Osvald, Poráč, Kunc (77. Brabec), Nepovím, Svoboda, Arazim, Pačes, Hlaváček (55. Vondráček), Adelt, Murdych (62. Vyzisk), Motejl

• Branky: 6., 11. Weiss, 21.,23. Čurda, 50.,73. Zavadil, 69. Čvirk – 16. Murdych.
V dalším kole divize, tentokrát na domácím hřišti v Ruzyni, jsme přivítali tým z Roudnice nad Labem. V prvním poločase se nám kombinačně dařilo. Ten druhý byl více soubojový a fyzicky náročnější díky teplému počasí.

David Čvirk, Patrik Kuntoš: První gól Dukly dal Jakub Weiss po pěkném centru od Adama Heráleckého. Při druhém gólu jsme měli štěstí ve vápně, míč se odrazil Jakubovi Weissovi do nohy a ten dal gól. O třetí a čtvrtý gól se postaral Tomáš Čurda, který se vedle Jakuba Weisse a Jakuba Zavadila také stal dvougólovým střelcem tohoto utkání. Celý první poločas jsme dobře kombinovali a díky tomu jsme většinu času hráli na polovině soupeře. V 50. minutě poslal David Čvirk přihrávku za obranu na rozběhnutého Jakuba Weisse. Ten navedl míč ze strany do vápna a nahrál na Jakuba Zavadila, který zakončoval do prázdné branky. V 69. minutě protihráč přihrál pomalou přihrávku na gólmana. Ondřej Syneček začal tuto přihrávku okamžitě napadat a dostal tak hostujícího gólmana pod tlak, který znejistěl. Nahrál míč omylem našemu Davidovi Čvirkovi přímo na nohu a ten už jednoduše přehodil vyběhnutého gólmana. V 73. minutě si připsal svůj druhý gól Jakub Zavadil a byl to i poslední gól celého zápasu. Celý druhý poločas jsme byli více na míči a tlačili soupeře. Hodně balónů jsme ztratili kvůli nepřesným přihrávkám nebo kličkám do hráčů. Bylo velké teplo, takže síly ubývaly rychleji. Nakonec jsem to zvládli a připsali si vítězství 7:1.

Pavel Papež: „První poločas se nám herně vydařil, protože kluci byli odvážní a snažili se hrát s míčem hned nahoru. Z tohoto stylu hry pramenily pěkné útočné akce, které skončily čtyřmi vstřelenými brankami. Druhý poločas byl ve znamení mnoha osobních soubojů a nevynucených ztrát. I ve druhém poločase jsme se snažili hrát kombinačně, ale tolik se nám nedařilo, protože jsme začali chodit do zbytečných osobních soubojů, ze kterých pramenily nevynucené ztráty míče. Přesto si kluci zaslouží pochvalu za předvedenou hru.“