(0 : 4)

12. kolo, U19 - starší dorost A 2021/2022

Kolář - Jandovský, Lukášek, Staroščák, Vais, Čihák, Penxa L., Drchal (66. Salač), Piralíč, Boček, Cettl

Spilka - Ulman, Suchan (46. Krejčí), Löffler, Bartošek - Fojt (59. Hübl), Nikl (69. Razzeto), Krenci - Kasal (46. Bohatý), Špatenka, Novotný (59. - Samson)

• Branky: 7. Cettl Martin (vl.), 9. Krenciv Nikolas (pen.), 15. Novotný Jaroslav, 45. Ulman Filip, 62. Špatenka Filip, 65. Bohatý Petr, 72. Špatenka Filip, 78. Bohatý Petr, ŽK: bez karet, ČK: bez karet, Rozhodčí: Trska Adam, Lafek David, Chrenko Pavel Delegát: Ulrich Jiří.
Naše devatenáctka po těsné prohře v minulém kole v Teplicích tentokrát nenechala nikoho na pochybách, kdo je pánem na hřišti a již ve 14. minutě vedla nad Spartou B 3 : 0. Ještě do poločasu přidali naši hráči jednu branku a také ve druhé půli si s chutí zastřleli. Bohatý a Špatenka se prosadili hned dvakrát a Bohatému k tomu stačil pouze druhý poločas. Nikdo z pamětníků v klubu nezaznamenal v historii DUKLY tak vysoké vítězství s tímto soupeřem a navíc na jeho vlastním hřišti.

DUKLA měla impozantní nástup do zápasu. Již v 6. minutě donutila domácí obranu k obrannému zákroku, který skončil vlastním gólem a o tři minuty později po nedovoleném zákroku jednoho z domácích hráčů proměnil Krenciv nařízenou penaltu. Po necelé čtvrdhodině završil převahu DUKLY třetí brankou Novotný.

DUKLA měla dále kontrolu nad průběhem zápasu a těsně před poločasovou přestávkou přidala čtvtou branku. Nutno však dodat, že Sparta chtěla i za nepříznivého stavu hrát a také si vytvořila některé brankové příležitosti, které neproměnila jen díky špatné koncovce nebo vynikajícím zákrokům našeho brankáře Dana Spilky.

Do druhého poločasu poslal trenér Kulvajt čerstvé síly, ale na herním projevu a výkonu družstva se to nikterak negativně neprojevilo. Naopak střídající Bohatý vstřelil za poločas dvě branky a střelecky se prosadil i Špatenka, také autor dvou gólů a jeden z nejlepších hráčů na hřišti.

Další dva čerství hráči DUKLY naskočili na poslední půlhodinu a nutno říci, že hra našeho týmu zůstala nadále stejně kvalitní a to i s příchodem našeho pátého náhradníka zhruba 20 minut před koncem utkání. Soupeři možná uškodilo to, že během 2. poločasu vystřídal jenom jednou a snad i proto, že mezi náhradníky měl už pouze mladší dorostence.

Vysoké vítězství DUKLY znamenalo upevnění pozice v čele tabulky ČLD skupiny B po podzimní části sezony. DUKLA  U19 bude přezimovat v čele s náskokem tří bodů na své konkurenty v souboji o postup do baráže o účast v Celostátní dorostenecké lize - Jablonec a Teplice.