12. kolo, 1.liga žen 2020/21

• Branky: 23.Conde Sancho, 61.Dudová
    ŽK: Lišková (Dukla)
    Rozhodčí: Šálková - Navrátilová, Kortanová

Poslední kolo základní části a dohrávka mezi Plzní a Duklou se hrála v Dobřanech u Plzně. První minuty ukázaly opatrnost z obou stran, nejaktivnější byla plzeňská Ivaničová, která hrozila svými průniky. Do první vážnější šance se však dostala Dvorská, která navezla míč do pokutového území, vystřelila kolem brankářky a trefila tyč! Dobíhající Conde Sancho však byla z dorážky přesná a Dukla vedla 1:0. Do poločasu oba týmy hrozily spíše ze standartních situací. Už během první půle musela Dukla hned dvakrát střídat, nejprve Ajazi po 3 minutách a následně po půl hodině hry Pučovou odvezla sanitka s podezřením na otřes mozku.

Druhá půle se nesla v podobném duchu, plzeňské fotbalistky byly více na míči, ale nejnebezpečnější byla opět Ivaničová, která několika průniky ještě zahrozila, k přímému ohrožení branky ze strany Plzně však nedošlo. Změna skóre přišla po hodině hry, kdy hostující Duklačky zahrávaly přímý kop, centr Pakostové si našla Dudová a zvýšila na 2:0. Svou šanci ještě měla Prošková a Skálová, branku však Dukla nevstřelila. Nejvážnější šanci na konci utkání měla Dvorská, která ještě hledala lépe postavenou Hrobskou, tu však vychytala obránkyně Plzně. Dukla tak v posledním ligovém kole porazila Plzeň a posunula se na 5. místo tabulky před nadstavbovou částí. Příští týden hrají fotbalistky Dukly doma proti Pardubicím.