U19: Úspěšné vystoupení v Drážďanech

FK Dukla Praha

Sestava domácí:

Sestava hosté:

Kinský (46. Štefan) - Ludvíček, Matoušek, Čížek, Březina - Uhlíř (81. Villaseca), Dostál, Hudec (61. Helík) - Hrubeš (71. Šebrle), Kubeš, Šebrle (46. Mládek).

• Branky: 13. Hrubeš, 17. Šebrle.
Naše U19 vyjela podruhé v zimním období do Německa a po dobrém výkonu uspěla na půdě Drážďanského Dynama.

V zápase s účastníkem nejvyšší německé soutěže jsme měli velmi dobrých úvodních 30 minut, kdy jsme soupeře předčili v pohybu i v kombinaci, což jsme dokázali zúročit dvěma góly. Poté se hra vyrovnala a hrálo se spíše ve středním pásmu. My jsme mohli v úvodu druhého poločasu v jasné šanci zvýšit vedení, ale domácí obránce zachránil situaci na brankové čáře. Po několika necitlivých výrocích rozhodčího šli domácí po vyloučení do deseti, čehož jsme nedokázali využít. Naopak Drážďany hrozily z rychlých protiútoků a paradoxně v oslabení si vypracovaly dvě gólové šance. V závěru ještě nařídil rozhodčí proti nám zvláštní pokutový kop a rovněž nás poslal do deseti hráčů. Štefan pak penaltu chytil a udržel pro tým čisté konto. Odehráli jsme v rámci zimní přípravy další velmi kvalitní zápas, na našem výkonu se určitě pozitivně projevily předchozí zkušenosti, které jsme načerpali před čtrnácti dny ve Furthu.