FK Jablonec

1:3

(1:1)

4. kolo, Česká liga dorostu U19 skupina B

Sestava hosté: Šmejkal – Bican, Matoušek, Čížek, Březina – Kozel (85. V. Novotný), Jeřábek, Křenek (46. Kubeš) – Hrubeš (76. A. Novotný), Dostál, Mládek (62. Šebrle).

• Branky: 43. Hrubeš, 66. a 84. Kubeš.
Nejstarší dorost dokázal otočit výsledek a po zajímavém průběhu utkání zvítězil v Jablonci 3:1.

Do zápasu v Jablonci jsme nevstoupili úplně dobře, domácí nás trápili dlouhými míči za obranu, z čehož následně plynulo především velké množství rohových kopů. My jsme se snažili o kombinaci, ale byli jsme často nepřesní nebo jsme řešení útoku uspěchali dlouhou přihrávkou. Domácí se dostali do vedení ve 30. minutě díky brejkové situaci z levé strany, my jsme chvilku před tím nastřelili tyč. Hodně nám pomohlo vyrovnání, které jsme zvládli ještě do konce prvního poločasu. Ve druhém poločase jsme již lépe kontrolovali hru, vytvářeli si více příležitostí a domácí jsme již nepouštěli do protiútoků. Naší aktivitu jsme proměnili ve vedoucí gól v 66. minutě, když po parádní akci skóroval do prázdné branky Kubeš, a tentýž hráč potvrdil v závěru naše vítězství další brankou. Domácí podali velmi bojovný a aktivní výkon, my jsme zápas zvládli především díky zlepšené a trpělivé hře, ke které jsme se však dostali až po 30. minutě zápasu. Těší nás, že jsme dokázali otočit nepříznivý stav.