U19: Ve Viareggiu slavíme postup ze skupiny!

3:1

(2:0)

1. Celostátní dorostenecká liga

AS Livorno Calcio

Sestava domácí: Šťovíček - Kadlec, Novák, Mašek, Veniger - Studnička (75.Soukup), Kott, Palacio (60.Kozel) - Ullman (75. Volf)), Rattay (85. Matoušek), Kim Bin(75. Hrubeš).

• Branky: 20. Vera, 32. Studnička, 58. Kim Bin – 50. Haoudi. Rozhodčí: Bordin.
  • Diváci: 580
Po výhře 3:1 nad Livornem oslavila Dukla v sobotu podvečer postup ze základní skupiny turnaje. Vítězství znamená postup do osmifinále, které se bude hrát v úterý.

V průběhu 1. poločasu naše mužstvo svou kombinační hrou získalo mírnou převahu, kterou vyjádřilo dvoubrankovým vedením. Naše vedoucí branka padla ve 20. minutě. Palacio prováděl trestný kop. Jeho prudká střela ze vzdálenosti asi 25 metrů skončila v síti domácí branky. O 12 minut později se uprostřed hřiště po chybě soupeře zmocnil míče Studnička a jeho sólo znamenalo druhou naši branku v síti domácího brankáře. Po této brance soupeř přitvrdil hru, za kterou obdržel 2x žlutou kartu (Bellandi, Bartoloni).

Po přestávce měli lepší nástup domácí, kteří již v 50. minutě Malandruccolem snížili na 1:2. Po této inkasované brance naši opět kombinační hrou získali iniciativu na svou stranu. Výsledkem toho byla v 58. minutě třetí branka v síti domácích. Střelcem byl Kim Bin. Po této brance si naši hráči vypracovali několik velmi dobrých brankových příležitostí, které však nedokázali číselně vyjádřit. Závěr utkmání probíhal pod kontrolou našich hráčů. Vítězství našeho celku bylo zasloužené a zároveň podpořené naší kombinační hrou, kterou zatím v námi odehraných zápasech předvádíme.

Toto vítězství znamená postup Dukly Praha ze druhého místa skupiny do osmifinále, kde bude jejím dalším soupeřem FC Bologna. Zápas se hraje v úterý 19. března od 18.00. Prvním postupujícím z naší skupiny je Genoa, které Dukla v prvním zápase podlehla těsně 3:2.