SK Sigma Olomouc

2:1

(1:0)

11. kolo, Gambrinus liga 2012/13

Sestava domácí: Blaha – Dreksa, Škerle (C), Vepřek, Rossi – Hořava (69. Plšek), Pospíšil, Ordoš – Schulmeister (90. J. Petr), Klesnil, Navrátil (82. M. Hubník).

Sestava hosté: Rada – Vorel, Romera, Štetina, Vrzal – Gedeon (C), Malý, Borek (79. Marek) – Berger (57. Svatonský), Pázler (72. Kalouda), Pospěch.

• Branky: 23. Ordoš, 56. Navrátil - 84. Malý. ŽK: 83. Plšek (OLO) - 49. Štetina (DUK), 60. Malý (DUK). Rozhodčí: Nenadál – Pospíšil, Kříž.
  • Diváci: 5413
Na hřišti Sigmy Olomouc jsme prohráli 2:1. Petr Malý snížil v 84. minutě, ale vyrovnávací branku už Dukla dát nestačila.

Utkání začalo střelou z dálky ze strany Olomouce, Rada s ní ale neměl nejmenší problém. O pět minut později se po rozehraném rohovém kopu dostala do šance Dukla, pálil Pázler, ale domácí střelu zblokovali a uklidili do bezpečí. V jedenácté minutě chtěl Blahu zaskočit Borek z hranice pokutového území, střela však neměla potřebnou razanci ani směr.

O chvíli později nebezpečně nacentroval míč do pokutového území Schulmeister, Romera vše zachránil včasným odhlavičkováním mimo šestnáctku. Další nadějnou šanci přichystal opět Schulmeister, když ze středu hřiště rozehrál na Vepřeka, který zkusil střelu na vzdálenější tyč.

Dukla rozehrávala po faulu - Štetina zvolil přihrávku na druhý kraj hřiště, kde si míč zpracoval Pázler, ale jeho střela minula bránu. Na druhé straně si Ordoš narazil s Klesnilem, střelu sice Rada zbrzdil, ale míč i tak do branky dopadl – 1:0. Po vstřeleném gólu se dostal do šance opět Ordoš, ale branku přestřelil.

Ve 34. minutě se po špatné přihrávce na straně Dukly dostal do zakončení Pospíšil. jeho střela z první mířila těsně nad břevno. Velmi pěkným centrem na vzdálenější tyč rozehrál po faulu na levé straně Malý. K míči se mohl dostat Pospěch, ale netrefil. Následně si Pospěch chtěl narazit s Malým, tomu ale přihrávka nesedla a míč odskočil, dostal se k němu až Berger, který mířil těsně vedle levé tyče. Dukla si v závěru poločasu vytvářela tlak, po pěkné kombinaci Berger-Pospěch-Malý poslední jmenovaný zakončil, ale Blahu nepřekonal, stejně tomu bylo i u střely Pospěcha, který napálil obránce. Sigma zatlačila zpět a to střelou Pospíšila, kterou Rada vytěsnil nad břevno.

Druhý poločas začal pozvolna. Až v 51. minutě měla Sigma Olomouc šanci. Hanáci využili zaváhání naší defenzivy, ale Ordošovi míč utekl. V 53. minutě se dostala ke slovu Dukla, konkrétně Petr Malý vystrašil fanoušky Sigmy, ale Blaha si s jeho přízemní střelou nadvakrát poradil.

V 56. minutě Sigma vstřelila branku. Ordoš při přečíslení nahrál Navrátilovi, který se z hranice šestnáctky nemýlil - 2:0.

Sigma pokračovala ve svém tlaku - v 58. minutě mohl jít sám na branku Klesnil, naštěstí z toho byl pouze roh. Roh Sigmy ale Dukla ubránila a následovala šance Vrzala - jeho střela ale mířila do obránců Sigmy.

V 63. minutě ukázal svůj fotbalový um Petr Malý! Všiml si, že Blaha je venku z brány, tak ho chtěl z vlastní poloviny přehodit, míč ale těsně minul olomouckou svatyni. Petr Malý pokračoval ve své aktivitě, v 66. minutě napálil míč z voleje, mířil však těsně vedle pravé tyče.

V 68. minutě měl obrovskou šanci dlouhán Klesnil, ale ležící Rada ho vychytal, skvělý zákrok.

V dalších minutách byla Sigma aktivnějším celkem, k vyloženým šancím se ale nedostala, buďto tyto šance skončily nepřesnou střelou nebo je zastavila pozorná obrana Dukly.

V 84 minutě se v šanci objevil Ordoš, ale míč napálil až na tribunu. V 84. minutě se ale ke slovu dostal znovu Petr Malý, jehož střela z přímého kopu skončila za zády brankáře Blahy - 2:1!

Sigma se o výsledek začala obávat, hráči Dukly začali být těmi aktivnějšími, olomoučtí se utkání snažili pozdržet taktickým střídáním. Dukla se poté do žádné vyložené šance nedostala, ač byla v závěru aktivnějším mužstvem. Zápas tedy skončil výsledkem 2:1 pro Sigmu.

Luboš Kozel: "Vĕdĕli jsme, že toto utkání s mužstvem, které devĕt kol za sebou neprohrálo a nese se na vlnĕ úspĕchu, nebude jednoduché. My jsme tam mĕli pasáže, kdy jsme byli více na míči, byli jsme kvalitnĕjší, ale ze strany domácích tomu tak bylo častĕji. K tomu, abychom tady uspĕli, jsme potřebovali vĕtší kvalitu v útočné fazi. Myslím, že kvalita útočníků to dneska rozhodla. Tĕch šancí třeba domácí nemĕli tolik, možná až v druhé půli, kdy se hrálo trošku víc vabank, ale de facto první gól byl laciný, kdy nám zůstali ležet dva hráči na zemi, vypadli jsme trošku z koncentrace a Ordoš toho okamžitĕ využil. Vstup do druhé půle se nám nepovedl. Po obdržení druhé branky si mohu cenit toho, že jsme to nezabalili, kontaktní branku se nám podařilo dát, ale času na vyrovnání už moc nebylo. Z mého pohledu si z hlediska kvality útočníků domácí vyhrát zasloužili."