FK Jablonec

2:2

(1:1)

9. kolo, Gambrinus liga 2012/13

Sestava domácí: Špit – Štochl (65. Zoubele), Beneš, Novák, Jablonský – Čížek (75. Třešňák), Vaněk, Loučka, Kopic (84. Haudrič) – Kovařík, Lafata

Sestava hosté: Rada – Hašek, Vorel, Štětina, Vrzal – Gedeon, Borek, Malý (78. Přeučil) – Berger, Pospěch (69. Marek), Pázler (85. Svatonský)

• Branky: 35. Novák, 90+3. Lafata - 16. Berger, 58. Vrzal. ŽK: 71. Vaněk (JAB) - 15. Malý (DUK), 30. Štětina (DUK), 63. Pospěch (DUK). Rozhodčí: Jech – Pelikán, Hájek..
  • Diváci: 2045
V Jablonci se hrálo velice atraktivní utkání. Lídrovi tabulky jsme byli více než vyrovnaným soupeřem - dvakrát jsme vedli, ale Jablonec pokaždé vyrovnal, Lafata vstřelil branku v 93. minutě.

Jablonec začal pěkně zostra, hned v první minutě měl dvě šance, ale střely Lafaty a Kovaříka Rada vyrazil. Ve třetí minutě ještě střílel Beneš, ale jeho rána šla doprostřed. Severočeši byli na začátku utkání opravdu aktivní - v 6.minutě se probíjel do vápna Lafata, ale do šance se nedostal. Následovala střela Kopice, ale ta šla mimo.

V 11. minutě nezafungovala komunikace v jablonecké obraně, Špit vyběhl, ale míč před ním ukopl na hranici velkého vápna Beneš, na svou šanci zde číhal Pázler, ale k míči se nakonec nedostal.

V 16. minutě Dukla vstřelila branku! Domácí obraně se nepodařil pokus o ofsajdovou past, Berger si své postavení pohlídal a po krásné přihrávce Malého prostřelil Špita - 1:0.

Poté opět hrál spíše Jablonec, který si vypracoval další dva rohové kopy. Následovala šance Lafaty, který po centru Vaňka nechal vyniknout Radu. Ve 25. minutě bylo rušno i před brankou Špita - Pospěch přihrával na hranici šestnáctky Pázlerovi, ten ale střílel nad.

Ve 30. minutě střílel Tomáš Čížek z přímého kopu a jeho pěknou střelu vyrazil Rada na rohový kop, ten ale Jablonec nevyužil. V 35. minutě už však Jablonec udeřil, Novák se prosadil hlavou po centru Kovaříka - 1:1.

Kopic ve 42.minutě centroval z pravé strany, ale Rada míč před Lafatou vyboxoval mimo pokutové území, v posledních minutách 1.poločasu se hrálo spíše kolem středového kruhu a žádná výraznější šance nepřišla.

Druhý poločas začal opět šancí Jablonce - Loučka střílel zpoza šestnáctky, ale Rada míč chytil. Následoval i rohový kop, ale Dukla se ubránila. V 55. minutě ještě centroval Kovařík na Kopice, ale ten si v sobouji s Vrzalem pomohl faulem.

V 56. minutě centroval Berger, Pospěch ale svou hlavičkou Špita neohrozil. V 57. minutě se kopal rohový kop, po němž nastaly zmatky před brankou Jablonce, domácí na několik pokusů neodvrátili míč ven z pokutového území, ke střele se tak dostal Vrzal a Dukla se ujala vedení 2:1!

Po vstřelené brance byli domácí jako opaření a iniciativu převzala Dukla, která držela míč spíše ve středu hřiště.

V 72. minutě kopal Pavel Hašek po faula na Borka penaltu, ovšem přestřelil a stav utkání byl stále 2:1 pro Duklu.

Jablonec se následně snažil probojovat k vyrovnávací brance, ovšem Dukla úspěšně odvracela útočné výpady domácích.

V 79. minutě zahrával Jablonec tři rohové kopy, ale ani jeden nedokázal proměnit, nejblíže tomu byl Vít Beneš, který po třetím rohu hlavičkoval těsně vedle. Jablonec následně kombinoval ve středu hřiště a marně se snažil proniknout k brance Filipa Rady.

V 83. minutě se snažili o brejk Marek, Přeučil a Pázler, ovšem jablonecká obrana Přeučilovu přihrávku srazila na roh, ten Dukla nevyužila a Špit míč bezpečně skryl do své náruče.

Jablonec se snažil vstřelit vyrovnávací branku, na hrot útoku se dokonce postavil Vít Beneš, ale Dukla bez větších problémů eliminovala akce severočechů.

V 90.minutě centroval Kovařík z levé strany a obrana Dukly na poslední chvíli odvrátila na roh, ten už nebezpečí neznamenal.

V nastaveném čase přešel přes Nováka Svatonský, místo střely ještě přihrával na Bergera, ale ten přestřelil.

Úplně v posledních vteřinách zápasu se ale nakonec podařilo Jablonci vyrovnat. Dopředu letěl poslední centr Jablonce, Beneš prodloužil míč do šestnáctky, obránci Dukly míč nedokázali odkopnout, a tak zblízka překonal Radu hlavičkou Lafata. Zápas tedy skončil 2:2

Luboš Kozel: "Utkání vidím nadstandardně, bylo atraktivní pro diváky, z obou stran ofenzivní a obě mužstva měla hodně brankových šancí, což v takových utkáních nebývá. Ale celkově jsem z něj zklamaný, protože se jsme se nedostali z trendu, v kterém se teď na podzim nacházíme. Jablonec byl ze začátku utkání lepším mužstvem, hned v první minutě měl šanci. Postupem času jsme hru vyrovnali, v čemž nám pomohl i Bergerův vstřelený gól, kdy jsme se dobře dostali za obranu. Pak jsme dostali gól, který byl z mého pohledu zbytečný, kdy jsme soupeře nechali rozehrát a prohráli osobní souboj. Ve druhém poločase byl náš výkon velice dobrý, snad jeden z nejlepších na podzim, měli jsme tři matchbally, s kterými jsme naložili, tak jak jsme s nimi naložily, a proto jsme v 93. minutě inkasovali. K tomu, abychom tady vyhráli, jsme ten třetí gól potřebovali. Inkasovat jsme samozřejmě mohli i dřív, bylo tam několik nebezpečných hlaviček z řad soupeře, ale když už jsme přežili tohle, tak si myslím, že jsme to měli dohrát do konce."