Bojovný výkon hostujícího družstva a neproměňování šancí

28.10.2015, 10:15
Ruzyně

FK Dukla Praha

18. kolo, Česká liga žáků U15B 2015/16

FK Kolín

Sestava domácí: Šerák - Matoušek, Bican, Jarovský (50. Linhart), Ludvíček - Mentberger (35. Urban), Nový (45. Hodek), Havlíček - Janků (45. Petrouš), Podzimek, Novák (50. Verbík).

Sestava hosté:

• Branky: 48. Novák.
Netradičně ve středu k nám zavítali na zápas kluci z Kolína.

Hodnocení trenéra:

Eric Čala: "Po nedělním utkání v Trutnově nás opět čekal nelehký úkol útočení do bloku. Hosté od začátku zápasu zatáhli na 1/3 hřiště před svou branku všechny hráče a jak se ukázalo, místy to byl pro nás až nepřekonatelný problém. Na druhou stranu je to výborná forma tréninku, protože v dnešním fotbale brání všichni v bloku a je dobré, když si to kluci můžou zkusit i jinde než na tréninku. V první polovině byl náš pohyb dobrý, soupeře jsme byli schopní přehrát jak v křídelním prostoru tak i středem, ale znovu jsme doplatili na neproměňování ani těch největších šancí. Po přestávce a s novými silami jsme chtěli obranu hostů otevřít, ale nedařilo se nám to tak jako v prvním poločase. Hosté s každou minutou bez gólu hráli s větším nasazením a my jsme naopak až příliš často kazili jednoduché přihrávky a naše náběhy již nebyli tak účinné. Nakonec nás vysvobodil šťastný gól Novase, kterého centr do vápna si srazili jeden z obránců do branky. Do konce utkání jsme si ještě vypracovali další velké šance, ale znovu jsme je nedokázali proměnit, a tak jsme byli ještě rádi, když Kolín nedotáhl protiútok do naší otevřené obrany do gólu jen pár minut před koncem utkání. Rád bych poděkoval hráčům obou týmů za nasazení, s kterým toto utkání odehráli."