0:2

(0:1)

12. kolo, 2. liga 2009/10

FK Baník Most

Sestava domácí: Svoboda - Pospíšil (68. Mikula), O. Kučera, Vorel, Macháček (46. Hašek) - Bayer - Malý, Hanousek, (56. Kokoška), Berger, Svatonský - Vrána.

Sestava hosté: Paleček - Knakal, Běloušek (86. Tonev), Lafrance, Fleišman - Andrei, Hofmann, Boutasgount (46. Franěk), Rosendo - Hora (90. Sigmund), Loos

• Branky: 5. Hora, 73. Loos. Rozhodčí: R. Hrubeš - Mencl, Koval. ŽK: Vorel - Hofmann, Lafrance. ČK: 87. Loos (Most).
  • Diváci: 285
Nesmírně smůlovatý zápas odehrála Dukla v souboji s Mostem. Hosté se sice dostali brzy do vedení, ale domácí měli řadu příležitostí vývoj střetnutí obrátit. Ve finále však hráči z Julisky ztroskotali na gólmanu Palečkovi, kterému dvakrát pomohla i konstrukce branky... Ale nic naplat, ze dvou domácích zápasů nezískali svěřenci trenéra Bittengla ani bod!

1.POLOČAS

Dukla nastoupila bez zraněných Kolomazníka, Gedeona, Chigoua, Šimla a Mičice, a tak měl trenér Bittengel pořádně obtížnou pozici, koho poslat do hry. Poprvé letos nastoupil Martin Bayer a nevedl si špatně. Ráz zápasu ovlivnil již úvodní gól Mostu, když šťastně se trefil Hora. Domácí mohli do poločasu otočit vývoj zápasu, ale ve velkých příležitostech zaváhali Hanousek a Vrána.

2. Průnik mosteckého Andreie zastavil až Svoboda.
5. Most vede 0:1. Na centr Rosenda si naskočil Hora a hlavou střelou na zadní tyč překonal bezmocného Svobodu 0:1.
8. Knakal pronikl podél postranní čáry, ale obrana jeho střílený centr odvrátila.
11. Na pěkný centr Svatonského Vrána nedoskočil.
13. Berger pronikl do pokutového území dostal se do úhlu, ale přesným centrem našel Hanouska, jehož střelu zblokovala obrana Mostu, stejně jako další pokusy Malého a Vrány.
15. Hanousek úplně sám míří ze 12 m nad …
24. Malý chytrým pasem hledal Vránu, ale brankář Paleček byl u míče dřív.
26. Další velká příležitost domácích. Malého přihrávku odvrátila obrana hostů pouze k Vránovi, ten šel sám na brankáře Mostu a jeho tvrdou střelu Paleček vyráží …
33. Mostecký Loos se odhodl ke střele ze 22 m a těsně míjí levou tyč Svobodovy branky.
36. Pěkná kombinace domácích, ale centr Hanouska od postranní čáry likviduje Paleček.

2.POLOČAS

Hosté i domácí do druhé půle vystřídali a hra se přelévala střídavě na jednu i druhou stranu. Dukla si v zápase skutečně vybírala velkou smůlu. Malý po hodině hry trefil z trestného kopu tyč, následně musel pro zranění odstoupit dobře hrající Pospíšil pro zranění a o chvíli později Loos s přičiněním Svobody dal pojišťovací branku Mostu. Pět minut před koncem mohl zdramatizovat průběh střetnutí Hašek, ale mířil rovněž do tyče. Hostům naopak nevadilo ani vyloučení Loose v samém závěru.

60. Po zaváhání obrany domácích střílí Andrei nad.
61. Malého střílený centr z trestného kopu ze 30m končí na tyči Palečkovy branky…
64. Na Svatonského centr skáče Vrána, kterému scházejí milimetry, aby míč trefil.
72. Nebezpečný Andrei pronikl podél postranní lajny, nachází Loose, ale ten míří vedle.
73. Most vede 0:2. Loos pálí dva metry za rohem velkého vápna a propaluje Svobodu, kterému míč proklouzne pod tělem 0:2.
76. Otřesená domácí obrana chybuje na půli,. Míč se dostává Loosovi a ten zkouší zdálky pozornost Svobody.
77. Znovu Loos míří ze 17 m těsně vedle.
79. Most jde do přečíslení, v poslední chvíli zasahuje Vorel a odvrací na roh.
79. Po rohu Andreie překonává Knakal Svoboda, ale míč z brankové čáry vykopává Vrána.
82. Haškův kop z rohu se dostává ke Kučerovi, ale ten z velkého úhlu míří vedle.
84. kombinace Loos – Andrei a posledně jmenovaný střílí mimo.
86. Vránův přízemní centr usměrňuje Hašek na tyč a následnou ránu Malého kryje Paleček.
87. Po faulu na Mikulu je vyloučen mostecký Loos.