0:1

(0:0)

11. kolo, 2. liga 2009/10

FK Fotbal Třinec

Sestava domácí: Svoboda – Pospíšil, O. Kučera, Vorel, Hašek – Malý, Hanousek (69. Svatonský), Berger, – Kuvajt - Chigou (60. Kokoška) Vrána

Sestava hosté: Lipčák - Hrdlovič, Chlebek, Kuděla, Martinčík - Malíř, Ceplák, Hanus (66. Stýskala), Eisman – Szmek (79. Doležal), Matúš (71. Onuchukwu)

• Branka: 87. Doležal. Rozhodčí: Drábek – Hojsík, Teuber. ŽK: Hanousek – Celák, Hrdlovič.
  • Diváci: 342
Ani na třetí pokus se fotbalistům Dukly nepodařilo v domácím prostředí zdolat Třinec a prohráli 0:1. Hosté byli prakticky po celé utkání lepším mužstvem a zaslouženě vyhráli. Přesto Dukla mohla naplnit motto Tomáše Pospíchala: Fotbal nemá logiku. Pět minut před koncem nevyužil jedinou vyloženou příležitost Vorel a za chvíli domácí inkasovali...

1.POLOČAS

Prakticky po celých prvních pětačtyřiceti minut bylo na hřišti vidět jen mužstvo Třince. Hosté nastoupili velice sebevědomě a prav strana Moravanů konkrétně Szmek a velice aktivní obránce Hrdlovič stále zaměstnávali defenzívu Dukly a gólmana Svobody. Hlavně jeho zásluhou skončila první půle bez branek. Dukla nastoupila s velice ofenzivní sestavou, prakticky se třemi útočníky, ale kromě dvou střel ze střední vzdálenosti, které skončily mimo branku, brankáře Lipčáka vůbec neohrozili.

2. Hrdlovič střelou po zemi nechává vyniknout brankáře Svobodu.
9. Szmek zkusil štěstí ze 22m, gólman Dukly je připraven.
15. Dukla se připomněla první střelou. Pokus Haška ze střední vzdálenosti končí vedle.
17. Po TK Třince se dostal k hlavičce Hanus, ale domácí brankář se nenechá překvapit. 20. Hanusova nebezpečná rána končí těsně vedle.
24. Szmek se dostává k hlavičce, ale střela končí nad břevnem.
26. Znovu Hrdlovič zkouší štěstí z dálky, tentokrát těsně vedle.
29. Pěkná akce po ose Berger – Hanousek-Vrána, ten střílí „zprvní“ nad.
42. Rychlý brejk hostí „hasí“ Hašek před nabíhajícím Malířem.

2.POLOČAS

Hosté začali aktivně i druhou část hry. Pak se prakticky fotbal na Julisce vytratil. Teprve kolem 7O. minuty se oba týmy dostaly do hry. Domácí se přece jenom dostali k ohrožení třinecké branky. Velice nadějný pokus Malého z trestného kopu jen o centimetry minul levou tyč moravského mužstva. Pět minut před koncem se k odraženému míči dostal na malém vápně osamocený kapitán Vorel, ale míč trefil špatně a branku minul… Otřepané nedáš – dostaneš se naplnilo téměř vzápětí. Hosté zahrávali standardní situaci a volný Doležal, který byl na hřišti pár minut, poslal míč do sítě! Dukla za celý zápas netrefila prostor, který měl na starosti brankář Lipčák!!!

48. Szmek napřáhl ze 23m, Svoboda byl na místě.
49. Svobodovi vypadl míč, ale třinecký Kudělovu ránu zblokovala obrana Dukly.
70. Nebezpečný Szmek se probíjel obranou domácích, ale Vorel stačil odvrátit na roh.
72. Malý střílel TK z 19m. Jeho falšovanou střelu vidí fanoušci v síti, ale míč nakonec končí těsně vedle.
77. Haškovu pěknou ránu ze 22m odvrací hosté na roh.
81. Po pravé straně proniká Malíř, jeho přízemní centr kryje Svoboda na poslední chvíli před Doležalem.
85. Největší příležitost Dukly! K odraženému míči se na malém vápně hostů dostává Vorel, ale míč špatně trefuje a ten končí v boční síti.
87. Třinec vede 0:1. Hosté zahrávají rohový kop na hlavu volného Doležala, který hlavou překonává Svobodu.
90. Eisman v dobré příležitosti střílí nad.