Zbytečná prohra v Čáslavi

FK Čáslav

10. kolo, 2. liga 2009/10

FK Dukla Praha

Sestava domácí: Valeš - Kotrba, Brezinský, Skoupý, Klučiar – Koryta (69. Okleštěk), Brunclík (90. Dobal), Haniak, Kunášek – Fikejz, Markovič (90. Dubský)

Sestava hosté: Svoboda – Pospíšil, Macháček, Mikula (71. Svatonský), Mičic – Malý, Kokoška, Vorel, Berger – Kuvajt (79. Hašek), Vrána

• Branky: 40. Markovič, 65. Kunášek – 13. Kulvajt. Rozhodčí: Paták – Čecháček, Marek. ŽK: Svoboda, Mičic, Vorel (všichni Dukla). ČK: 45. Mičic (Dukla).
  • Diváci: 825
S velkými nadějemi odjížděli fotbalisté Dukly k dalšímu druholigovému zápasu do Čáslavi. Přestože šli brzy do vedení Kulvajtovou brankou, nakonec prohráli 1:2. O osudu zápasu rozhodly chyby v obraně, zbytečné vyloučení Mičice a velká bolest podzimních utkání, neproměňování brankových příležitostí.

1.POLOČAS

Dukla nastoupila bez Gedeona, Chigoua, O. Kučery i potrestaného Hanouska ale velice aktivně a brzy se dostala do vedení, když Kulvajt dorazil střelu Pospíšila. Čáslav pod vedení nového trenéra Frťaly se nutila do ofenzívy, ale defenzíva hostů pracovala velice dobře. Ale pět minut před poločasem nepokryla Markoviče a ten vyrovnal. Ještě hůře bylo v samém závěru, kdy se nechal vyloučit Mičic.

3. Dukla začala aktivně. Po rozehraném rohu střílí z rohu velkého vápna Malý, ale Valeš je připraven.
6. Čáslav zahrozila Kotyzou, ale i Svoboda je na místě a jeho pokus vyráží.
9. Domácí se snaží hrát velice aktivně.
13. Dukla vede 0:1. Pospíšilovu střelu zdálky Valeš vyrazil před sebe a odražený míč Kulvajt vrátil do sítě!
16. Domácí se snaží útočit, ale hosté dobře brání svoji polovinu.
19. Záložní řada Čáslavi nedokáže podpořit svoje útočníky.
22. Dukla velice takticky drží otěže zápasu ve svých rukách.
25. Čáslav se snažila o přečíslení, ale pokus skončil již před šestnáctkou.
28. Hra je rozdrobená do řady nepřesností.
31. Hosté „zlobí“ domácí rychlými brejky, ale chybí finální nahrávka.
40. Čáslav vyrovnává na 1:1. na přímý kop Brunclíka si naběhl Markovič a míč se štěstím končí v brance.
43. Malého střela ze 20 m těsně minula branku.
45. Mičic je vyloučen po druhé žluté kartě.

2.POLOČAS

Hosté ač jen v deseti hrají lépe než domácí. Střelecké příležitosti však postupně Vrána i Kuvajt neproměňují, za to Zenit po další chybě obrany Dukly jde Kunáškem do vedení. Potom při obrovské příležitosti Kulvajta se od Dukly odkloní i štěstí a domácí těsný náskok udrží až do samého konce. Dukla tak zbytečně přichází o body.

51. Kotyzovu ránu Svoboda s námahou vyráží.
54. Kunášek se ocitá v dobré příležitosti,m ale střela mu nesedla.
56. Dukla přebírá herní iniciativu.
60. Vrána se dostal ke střele, ale střílí nepřesně.
62. Kulvajtova hlavička míří z malého vápna nad.
64. Po akci Kulvajta má Vrána velkou šanci, ale z penalty přestřeluje.
65. Čáslav vede 2:1. Nedáš – dostaneš se opět naplňuje. Centr vyráží Svoboda ke Kunáškovi, kterýbez problémů posílá svůj tým do vedení.
69. Domácí Fikejz mohl přidat další gól, ale Macháček obětavě zasahuje.
71. Velešance hostů. Brankář Valeš trefuje Kulvajta, od kterého se míč odrazil do tyče!
82. Po levé straně pronikl Berger, ale vybojoval jen roh.
87. Markovč postupuje sám na Svobodu, ale ten prokázal skvělý reflex.

Hodnocení trenéra:

Günter Bittengel, trenér Dukly: "Sice jsme šli brzy do vedení, ale hráči neplnili taktické příkazy, což se nám nevyplatilo při obou gólech domácích, kdy jsme nepokryli volné hráče. Navíc přišla nedisciplinovanost a vyloučení Mičice, i když první žlutá karta byla hodně přísná. Paradoxně v deseti jsme hráli lépe, byli lepší než Čáslav, ovšem trápí nás stále neproměňování brankových příležitostí, Potom tvrdě pykáme za chyby jako předtím v Opavě nebo v Ústí nad Labem. Prohra je absolutně zbytečná, protože jsme i v oslabení měli minimálně na remízu, ne-li na vítězství."