FC Baník Ostrava

1:2

(1:1)

12. kolo, Gambrinus liga 2011/12

Sestava domácí: Pietrzkiewicz - Velner, Frydrych, Vomáčka, Cverna - Droppa, Vašenda (67. Ferenčík) - Poliaček, Greguš, Šenkeřík - Svěrkoš.

Sestava hosté: Rada - Pospíšil, Vorel, Švejdík, Vrzal - Malý, Gedeon, Hanousek - Berger (90. Podrazký), Lietava (86. Mikula), Svatonský (39. Markovič).

• Branky: 9. Vomáčka - 3. Lietava, 79. Hanousek. Rozhodčí: Adam - Pelikán, Pilný. ŽK: Vomáčka (OST).
  • Diváci: 3582
Fotbalisté Dukly opět bodovali na venkovním hřišti. Už počtvrté v řadě! Ve 12. kole Gambrinus ligy zvítězili na půdě Baníku Ostrava 2:1.

Kapitán Patrik Gedeon prožil na Bazalech jubileum. V zápase s Ostravou si připsal dvoustý zápas v první lize. A lépe pro něj ani začít nemohl. Ivan Lietava využil ve 3. minutě zaváhání domácího gólmana, kterému utekla malá domů, a zakončil do prázdné branky!

Jen o malou chvíli později si navedl míč na střed Tomáš Berger, jehož střela o kousek minula levou tyč. V 9. minutě se domácím podařilo vyrovnat. Po standardní situaci zakončil po zemi Vomáčka – 1:1.

V dalších chvílích sledovali diváci vyrovnaný zápas. Všechny střelecké pokusy i centry Dukly ale zastavovala domácí obrana. Po čtvrthodině hry prolétla rána Petra Malého nad břevnem. Jen o pár vteřin později pálil stejný hráč podruhé a potřetí. Nejprve jeho střelu zblokovali ostravští beci, pak branku minul. Hned z protiútoku se dostal k zakončení ze strany malého vápna Poliaček, jehož tvrdou ránu parádně zlikvidoval brankář Filip Rada. Domácí pak nejvíce hrozili ze standardních situací – bez úspěchu. Tvrdý pokus Jana Greguše zpoza vápna vyrazil Rada ve 24. minutě nad břevno.

Ve 33. minutě měl velkou šanci Ivan Lietava, který dostal od Patrika Gedeona nahrávku za obranu, jenže sám proti Pietrzkiewiczovi neuspěl. Gólem neskončila ani povedená střela Marka Hanouska po rohovém kopu. Ostravský gólman si k levé tyči skočil. První poločas tak skončil remízovým výsledkem.

Po přestávce nastoupila Dukla na hřiště hodně aktivně. Nejprve proletěla nad břevnem hlavička Petra Malého, pak musel domácí gólman likvidovat nebezpečný centr ze strany. O pár desítek vteřin později čelil Pietrzkiewicz další tvrdé raně Malého a dvěma rohovým kopům. Gólovou radost nepřinesla ani dalekonosná střela Tomáše Bergera.

Baník poprvé zahrozil v 55. minutě, kdy zahrával standardku. Filip Rada neměl se střelou žádné problémy. Po hodině hry si gólman Dukly připsal fantastický zákrok, když chytil zakončení Václava Svěrkoše z malého vápna! V 64. minutě postupovali v rychlém protiútoku Markovič s Lietavou, ke střele se ale nedostali. V dalších momentech si Baník vypracoval územní převahu, obrana Dukly ho však k žádnému nebezpečnému zakončení nepustila. Čtvrthodiny před koncem utkání se po nahrávce z levé strany dral do zakončení z malého vápna Lietava, na míč pořádně nedosáhl.

V 79. minutě vběhl do vápna Hanousek, obrana se před ním rozevřela a záložník Dukly se trefil krásně ke vzdálenější tyči – 2:1! Jak se později ukázalo, byl tento gól vítězný. Dukla tak venku neprohrála už čtyřikrát v řadě!