Úspěšná série pokračuje! Dukla veze remízu od Bohemians

Bohemians 1905

0:0

(0:0)

10. kolo, Gambrinus liga 2011/12

Sestava domácí: Sňozík – Jindřišek, Lukáš, Cseh, Žižka (66. Bálek) – Bartek, Budinský, Borek, Michálek (79. Šumský) – Nešpor, Kraják.

Sestava hosté: Rada – Pospíšil, Vorel, Švejdík, Vrzal – Malý (82. Podrazký), Gedeon, Hanousek – Berger (90. Mikula), Markovič, Pázler (65. Svatonský).

• ŽK: Bartek, Jindřišek – Vorel, Gedeon. Rozhodčí: Matějek – Ubias, Lakomý.
  • Diváci: 3101
Už popáté v řadě dokázali hráči Dukly bodovat. V 10. kole Gambrinus ligy remizovali na hřišti Bohemians 1905 0:0.

Trenér Kozel postrádal slovenského útočníka Ivana Lietavu, jenž se potýkal s onemocněním. Podobně na tom však byl i domácí kouč Medynský, jemuž chyběli někteří hráči základní sestavy.

Po vyrovnaných úvodních minutách si hosté začali postupně vytvářet herní převahu. V 9. minutě zakombinovali na pravé straně Berger s Hanouskem a připravili míč pro střelu Pospíšilovi, jehož pokus byl zblokován. Ve 14. minutě zahrávali domácí nebezpečnou standardní situaci z prostoru mezi vápnem a pravou lajnou, do přímého zakončení se ale nedostali. O tři minuty později měla velkou šanci Dukla! Po pěkné kombinaci se dostal míč k Pázlerovi, jehož střelu z úhlu z několika metrů brankář Sňozík parádním zákrokem vyrazil. Úspěchem neskončila ani nacvičená standardní situace o pár minut později.

Ve 20. minutě se začala hra vyrovnávat a domácí se probojovali k dukláckému vápnu, ke střele se ale nedostali. Ve 23. minutě si naopak po rychlém protiútoku položil Tomáš Berger na zem svého obránce, následná střela byla ale příliš slabá a brankář Sňozík ji chytil. Vzápětí tvrdě pálil Petr Malý – nad břevno. Ve 25. minutě vytáhl parádní zákrok Filip Rada, který chytil Bartekovu přízemní střelu Podobná situace se opakovala ve 38. minutě, tentokrát si Rada poradil s ranou Tomáše Michálka.

Po půlhodině hry měla Dukla další skvělou příležitost. Petr Malý našel krásnou nahrávkou mezi obránci Markoviče, ten si ještě zasekl míč kolem beka. Jeho následná střela z prostoru penalty však postrádala razanci a brankář Bohemians ji chytil. V prvním poločase tak diváci branku neviděli.

V 50. minutě zahrávali domácí standardní situaci, Jindřiškova střela prošla těsně vedle pravé tyče. Pak si vypracovala tlak Dukla. Nejprve Berger postupoval sám ze strany a brankář Sňozík si s jeho střelou z úhlu poradil. Následný závar před brankou skončil odkopem domácích beků. Vzápětí dostal nahrávku na malé vápno Berger, jenže se mu nepodařilo zakončit. Gólem neskončil ani rohový kop v 53. minutě.

Na druhé straně zkoušel štěstí Borek, pro jehož střelu si Filip Rada skočil k pravé tyči. Bohemka si pak nakrátko vytvořila mírnou převahu, která však k žádné nebezpečné situaci nevedla. Naopak na druhé straně zahrávala v 69. minutě standardku z rohu pokutového území Dukla. Střela Petra Malého byla sražena na roh, který se domácím podařilo odvrátit. Vzápětí hledal Pospíšil za obranou Markoviče, jenž na míč jen těsně nedosáhl. Další střela patřila zelenobílým fotbalistům: Budinský pálil bez přípravy metr nad břevno. Kolem 70. minuty měla Dukla možnost dalších dvou standardních situací, ani jedna ale k úspěchu nevedla.

V 79. minutě hlavičkoval po Nešporově centru Bálek - branku netrefil. Sedm minut před koncem zápasu dostal nahrávku na malé vápno Hanousek, v tísni si však neporadil se skákavým míčem. A když Vrzalova střela o chvíli později branku minula a Hanousek mířil zpoza vápna jen těsně nad břevno, skončilo utkání bezbrankovým výsledkem.

Pavel Medynský (trenér Bohemians): „Byl to vyrovnaný zápas o jednom gólu. Měli jsme dvě tři šance, to samé soupeř. Takové zápasy nebývají pro oko diváka tak příjemné. Remízu bereme, kdybychom dali gól, možná jsme vyhráli, stejně tak Dukla. Na „možná“ se ale nehraje. Bod bereme.“

Luboš Kozel (trenér Dukly): „Věděli jsme, že nás čeká soupeř nadmíru agresivní, důrazný a bojovný, který předvádí jednoduchou hru. Uvědomovali jsme si, že pokud chceme uspět, musíme se mu v tomto vyrovnat. A věřili jsme, že díky fotbalovosti a kombinační kvalitně mohou přijít úseky, kdy budeme lepším mužstvem. Myslím, že zápas to potvrdil. Bohužel k tomu, abychom si odvezli víc bodů, nám chyběla kvalita v pokutovém území. V první půli měly oba týmy asi po dvou šancích, ale hlavně ve druhé půli byla naše převaha znatelnější. Bohužel jsme ani po přestávce nevstřelili gól. Proto zápas došel k bezbrankové remíze, kterou bychom asi před zápasem brali, teď jsou naše pocity smíšené, protože ke třem bodům jsme měli asi ke konci zápasu trochu blíž.“