• WU15

• 29.09.2020

WU15: Žákyně porazily Jihlavu a Braník čtyřmi góly

Starší žákyně po té co jim minulý týden byl odložen zápas s Braníkem, měly před sebou nelehký úkol. Dva zápasy ve dvou dnech. V neděli přivítaly na domácí půdě ve Statenicích Jihlavu a po velkém boji nakonec vyhrály 4:1. Vítězství se nerodilo vůbec snadno a po vlažném prvním poločase šly holky do šaten za stavu 2:1. Ve druhém poločase už hra byla lepší a díky dalším gólům Vojáčkové porazily holky z Jihlavy 4:1.

Den poté na státní svátek v pondělí holky čekal další zápas. Tentokrát na půdě Braníku. Začátek zápasu byl opět od našich holek hodně vlažný a hráčky Braníku se prezentovaly ofenzivní, nátlakovou hrou. Holky se nemohly dostat do tempa, až ve 24.minutě se opřela do míče Nováková a ten zaplul krásně do brány za záda Horešovské. Tato ojedinělá šance nás poslala do vedení i když trochu nezaslouženě. Po poločase jako by někdo hráčky vyměnil a na hru se dalo koukat. v 51. minutě si míč do vlastní branky srazila Žežulková a po gólech přidala střídající Minaříková a Vojáčková. Další důležitá výhra 4:0 a další 3 body.

Příští víkend mají naše žákyně volný a 10.října hrají na půdě TJ Sokol Třebeš, kam pojedou jako favorit.

Dukla Praha - Vysočina Jihlava 4:1 (2:1)
Branky: 40., 49. a  61. Vojáčková; 17. Krůtová
Rozhodčí: Bohuslav Slavík

Sobotková - Mocová, Smetanová (c), Douderová, Machytková - Minaříková, Pelíšková, Kohlerová - Vojáčková, Nováková, Krůtová
(Grossová, Bednářová, Krieglerová)

ABC Braník - Dukla Praha 0:4 (0:2)
Branky: 24. Nováková, 51. vlastní, 67. Minaříková, 74. Vojáčková
Rozhodčí: Filip Kučera

Sobotková - Mocová, Smetanová (c), Douderová, Bednářová - Řezníčková, Kohlerová, Pelíšková - Vojáčková, Nováková, Krůtová
(Machytková, Minaříková, Krieglerová, Jinková)

Hodnocení trenéra Tomáše Zábojníka: "Nebyl to jednoduchý úkol připravit hráčky na dva zápasy ve dvou dnech a i proto jsem rád, že to zvládly a oba vyhrály. Fyzicky se ukázaly velice dobře připravené, ovšem herně to stále není to, co čekám. Vstup do prvních poločasů je od nás velice vlažný a přiznám se, že v zápase s Braníkem bylo v kabině o poločase velké dusno. Takhle prostě nelze vstupovat do zápasů. Druhé poločasy byly lepší, ale potřebujeme, aby hráčky začaly na sto procent hned od začátku. Každopádně v obou zápasech jsme svojí bojovností získali 3 body a splnili svůj úkol. Teď máme volný víkend a je potřeba se v těch dvou týdnech připravit na Třebeš a Slávii, které nás v brzké době čekají. Díky všem, kteří na zápasy dorazili za podporu."