• Preview k zápasu

• 17.09.2020

Vzhůru na Třinec! Dukla si chce dojít pro první domácí výhru

Podruhé v sezoně doma. Ve čtvrtém kole druhé české nejvyšší soutěže přijede na Julisku Třinec – protivník z nejvýchodnějšího cípu republiky. Zápas startuje v sobotních 16:30. Přijďte Duklu podpořit!

„S Třincem jsme odehráli poslední zápas loňské sezony, od té doby ale prošel jejich tým diametrální obměnou kádru a má v týmu hodně mladých a běhavých hráčů,“ říká Roman Skuhravý, hlavní trenér Dukly.

„Čeká nás podobný soupeř jako Prostějov či Blansko. V téhle chvíli jsme si ale největším soupeřem my sami. Je klíčové, jak se dokážeme z našich výkonů poučit,“ dodal.

Dukla má po třech odehraných ligových zápasech na svém kontě čtyři body po jedné výhře, remíze a porážce. A to přesně v tomto pořadí. V prvním kole jsme porazili Vyšehrad na jeho strahovském azylu 3:0, pak remizovali doma s Prostějovem 0:0 a minulý týden podlehli v Blansku nejtěsnějším možným rozdílem 0:1.

Třinec zatím odehrál jen dva zápasy a na svůj první bod stále čeká. V prvním kole prohrál doma s Líšní (2:3) a pak venku nestačil na Varnsdorf (0:1).

Zobrazit příspěvek na Instagramu

🦠 Testy na COVID-19 jsou v A týmu negativní, pokračujeme ve @fnliga ✊

Příspěvek sdílený FK Dukla Praha (@fkduklapraha),

Loni ve vzájemných duelech platilo, že vyhrával hostující tým. Hned v prvním kole minulé sezony zvítězil Třinec na Julisce 3:2, v již zmíněném posledním střetnutí sezony pak Dukla soupeři porážku oplatila a uspěla na jeho hřišti 2:1.

Dukla se chce proti Třinci dostat zpět na vítěznou vlnu. A také udělat z domácího prostředí nedobytnou pevnost, vždyť loni před svými skvělými fanoušky vyhrála dvanáct z patnácti zápasů. Parádní bilance.

„Pokud chceme začít vyhrávat, musíme se vrátit k principům naší práce, což je aktuálně náš nejdůležitější úkol. Kromě třiceti minut s Prostějovem jsme toho totiž v posledních dvou zápasech tolik neukázali. Nechceme se na nic jiného vymlouvat a věříme, že uspějeme,“ dodal trenér Skuhravý.

Ještě nemáte vstupenky? Kupujte je ZDE, případně budou k dostání před utkáním na podkladnách stadionu.

Vzájemné zápasy v loňské sezoně

1. kolo, FK Dukla Praha – FK Třinec 2:3 (1:2)
Branky:
30. Krunert, 54. Holík – 11. a 25. Hlúpik, 78. Gáč

Sestava Dukly: Hruška – Kozma, Chlumecký, Piroch, Preisler (70. Bezdička) – Tetour, Doumbia (79. Jakab), Souček (46. Douděra) – Holík, Krunert, Hadaščok.

30. kolo, FK Třinec – FK Dukla Praha 1:2 (0:0)
Branky:
63. Cienciala – 75. Jakab, 86. Doumbia (pen.)

Sestava Dukly: Kinský – Chlumecký, Fišl, Dancák – Kovaľ (78. Palacios), Krunert, Kozel (78. Mentberger), Jakab, Ullman (68. Souček) – Hadaščok (36. Fábry), Ayong (46. Doumbia).