FANSHOP

See you soon! Dukláčtí studenti zdraví ze světa

3. 11. 2020 | Klub

See you soon! Dukláčtí studenti zdraví ze světa

Výchova mladých talentů v Dukle je úzce spjata s jejich osobnostním růstem, otevřenou myslí a odvahou čelit výzvám. Velkou zkušeností a cenným poznáním vlastní samostatnosti a schopnosti obstát je studium v zahraničí. Přinášíme vám zprávy ze světa našich současných dvou krajánků, Františka Pavlovského a Lukáše Ungermana z týmu U17, jinak studentů Gymnázia Nad štolou, kteří se v září vydali na půlroční studijní pobyty do USA a Velké Británie.

Jako první vás zdraví Fery.

Je to už téměř dva měsíce, co jsem se odhodlal vyměnit známé za neznámé a odcestovat na půl roku, jak se říká „za velkou louži“. Mým domovem se stalo venkovské městečko Parsons v prériích Kansasu. Už za ten krátký čas mě Amerika pohltila se vším všudy. Od nesmírně zajímavého poznávání zdejší kultury, tradic či školy až po obyčejné věci, které jsem doposud znal pouze z amerických filmů a které si člověk automaticky vášnivě spojí s americkým životem. Proto každý den je pro mě zdrojem nových zážitků, vědomostí a velkých zkušeností.

Upřímně musím říct, že jsem měl kliku jak hrom, jelikož tento rok je zde první rok fotbalový (soccer) program zde na škole. Vzhledem k tomu, že Amerika hraje sporty především rukama, spousta spoluhráčů začínala s fotbalem na vyšší úrovni až pár týdnů nazpátek. Avšak, když se ohlédnu a vzpomenu si na můj první trénink, nedokáži ani popsat, jaký progres jsme jako tým udělali. Je to pro mě každodenní výzva, ale i radost vyběhnout s nimi na hřiště a předávat jim znalosti a zkušenosti z mého fotbalové života na Dukle a vidět je hrát líp a líp, to mě pohání kupředu. Uznávám, že za tu dobu mi zdejší tým začíná přirůstat k srdci:). Možná tu fotbalovým talentem nepřekypují, ale co se můžeme od nich učit je neskutečná vášeň pro hru, pokora a odhodlanost nechat na hřišti celou duši.

Jak běží čas, utíká to tu opravdu rychle. Je přede mnou ještě pár měsíců, na které se nesmírně těším a vím, že zítřek mi přinese zase nové věci k poznání. Samozřejmě mi mnoho věcí z domova chybí, mimo jiné můj tým na Dukle. Proto se už nemůžu dočkat, až se zase potkáme na umělce na Julisce.

Přeji pěkný den!
See you soon

František Pavlovský díky svým výkonům hřišti a společenskému vystupování zaujal místní tisk, který jej požádal o rozhovor. Rozhovor naleznete ZDE.

Pár fotek ze zahraničního pobytu v Anglii a krátký pozdrav zasílá i Lukáš Ungerman.

Dobrý den,

posílám pozdrav z Anglie. Moc se mi tu líbí, zvykám si na novou kulturu a počasí. Začal jsem hrát fotbal za moji školu. Dneska mi začala škola a je to celkem v pohodě. Našel jsem si spoustu nových přátel z celého světa.

Přeji hezký den a pozdravujte prosím kluky.

Děkuji,
Lukáš Ungerman

 

Fotogalerie


Partneři klubu