• 13.08.2018

Nastartuje se Dukla proti Slovácku?

V pátek nastoupí Dukla k dalšímu z domácích utkání, zápas s 1. FC Slovácko bude v rámci 5. kola prvním odehraným utkáním. Začínáme v 18.30 na Julisce.

Slovácko předvedlo slušný vstup do sezony, po čtyřech odehraných kolech je na 7. místě tabulky FORTUNA:LIGY se ziskem 6 bodů. Ty získalo výhrou 2:1 nad Baníkem Ostrava – v emotivním zápase bylo dohromady uděleno celkem 7 žlutých karet a za Slovácko skórovali Jan Kuchta a Filip Kubala. Další výhru zaznamenalo Slovácko proti Sigmě Olomouc, na výsledku 3:1 se gólově podílel dvěma trefami Stanislav Hofmann a jedním zásahem Lukáš Sadílek.

Moravský tým opustili po minulé sezoně celkem 3 hráči – prvním z nich byl Milan Heča, který přestoupil do Sparty. V klubu léta platil za brankářskou jedničku, v loňské sezoně odchytal za Slovácko celkem 2550 minut a obdržel 26 gólů. Dalšími odchozími byli obránce Tomáš Břečka, který přestoupil do Jablonce, a záložník Dominik Janošek, kterého si vybrali do Viktorie Plzeň. Na hostování ale zůstane ještě nějaký čas ve Slovácku, za které již odehrál v této sezoně 45 minut.

Slovácko ovšem také posilovalo. Ze Slavie Praha přišel hostovat útočník Jan Kuchta, který strávil minulou sezonu na hostování v Bohemians 1905. Z Karviné získalo Slovácko krajního záložníka Jana Kalabišku, o kterého měl trenér Michal Kordula velký zájem. Třetí a poslední posilou je stoper Michal Kadlec, dlouholetý reprezentant a bývalý hráč Sparty Praha, který působil také několik let v tureckém Fenerbahce a německém Leverkusenu. Se Slováckem ho pojí historie a jeho přestup vyznívá logicky, právě za něj si jako sedmnáctiletý odbyl český ligový debut.

Dukla jde do zápasu z horší pozice než soupeř. Stále jsme nedokázali získat jediný bod, prohráli jsme čtyřikrát za sebou a vstřelili pouze 3 góly, zatímco obdržených už máme na kontě 13. Naposledy jsme prohráli na půdě Příbrami 4:0. První poločas vypadal nadějně, ve druhém poločase nám ale Příbram nastřílela 4 góly. „Do zápasu jsme vstoupili dobře, protože jsme měli velkou příležitost vstřelit branku, ale jelikož jsme to opět prováhali, tak zápas pokračoval za stavu 0:0. Poté bych řekl, že na některé hráče po určitých nepřesnostech dolehl strach a bylo vidět, že se bojí v určitých situacích jít do soubojů, byli zalezlí. Měli jsme štěstí, že jsme poločas odehráli 0:0, protože náš výkon nebyl kvalitní ani dopředu. O poločase jsme si k tomu něco řekli, bohužel jsme dostali dva góly jak přes kopírák po naší levé straně, když jsme tam nesmyslně nechali poslat míč skrz malé vápno na zadní tyč a dvakrát to tam soupeř uklidil. Pak se hra zlepšila, měli jsme příležitosti, ale když nedojdeme do zakončení, tak nemůžeme vstřelit gól. Třetí branka rozhodla všechno a položila nás. Nějaká příležitost tam mohla být, ale to jsme prováhali. Ze zápasu jsem zklamaný, protože jsem čekal, že se daleko víc do soupeře zakousneme, to se nám bohužel nepovedlo,“ řekl po prohře trenér Pavel Drsek.

V pátek budeme mít šanci na reparát. Kabina si uvědomuje vážnost situace a touží získat tři body za výhru a odlepit se ode dna ligové tabulky.