• A-tým

• 11.01.2023

Do Dukly přichází Michal Zapletal

První posilou před jarní částí sezóny je Michal Zapletal. Z Prostějova k nám přichází na hostování. Součástí dohody je také možnost uplatnění opce.

Michal Zapletal je 24letý krajní hráč, který k nám z Prostějova přichází na hostování do konce sezóny s opcí na trvalý přestup. V mládežnických týmech klubu z Olomouckého kraje hraje už od roku 2010, v A-týmu pak od sezóny 2015/2016. Ve FNL má na svém kontě 99 zápasů a 6 gólů, v aktuální sezóně odehrál v dresu Prostějova 12 utkání, během kterých vstřelil 2 góly.

„Michala Zapletala jsme dlouhodobě sledovali a jsme rádi, že nám Prostějov vyšel vstříc s jeho hostováním a že si nás Michal vybral, i když měl i jiné možnosti. Na podzim jsme měli na levé straně problém při zranění Vaška Svobody a tímto příchodem jsme ho vyřešili. Důležitá je pro nás také opce na přestup, protože hráčů tohoto typu je na trhu málo.“ Uvedl k příchodům člen představenstva Jan Staněk.