• B-tým zápasy

• 23.05.2023

Důležitý tříbodový zisk z Hostouně pro rezervní tým Dukly

V sedmadvacátém kole ČFL, sk. A zajížděla rezerva B-týmu Dukly na hřiště v nedaleké Hostouni, kde se utkala s domácím Sokolem Hostouň. V podzimní části, ve dvanáctém kole, béčko Dukly na domácím hřišti prohrálo s Hostouní 0:2, když po bezbrankovém poločase hostouňští rozhodli zápas v prvních dvaceti minutách druhého poločasu po brejkových situacích. O minulém víkendu Sokol Hostouň prohrál, po velmi dobrém výkonu, v Domažlicích s lídrem skupiny A ČFL Jiskrou Domažlice 3:2. Rezerva Dukly v minulém kole prohrála na domácím hřišti s FC Písek fotbal 1:2. Rezervní tým Dukly v tomto zápase posílili z A-mužstva Dukly v brance J. Šťovíček, v obraně F. Matoušek, v záloze J. Uhlíř a M. Douděra a v útoku J. Hodek. Po zranění nastoupil do základní sestavy po delší době J. Kozojed. Za domácí nastoupilo nebo na lavičce nominováno trio nedávných hráčů Dukly, a to brankář David Tetour, stoper F. Novák a záložník Š. Krunert, kteří patřili k oporám domácích. Navíc z důvodu zranění nemohl nastoupit L. Kosík a V. Mentberger. V zápase, v němž domácí vycházeli v prvním poločase z rozestavení 4 – 3 - 3, šli jako první do vedení hostounští, po kuriózní brance, který vstřelil přímo z nákopu domácí brankář Pančev v 9. minutě. Dukla získávala postupně převahu v poli a stálým tlakem donutila domácí přetíženou obranu k vytváření „okének“, které využila ofenzivní vozba Dukly ještě do poločasu ke vstřelení čtyř branek, ke kterým ještě v úvodu druhé půle přidala pátý gól a rozhodla o osudu utkání a o jasném, ale zaslouženém vítězství na venkovním hřišti, 5:1. Domácí trenér D. Rodinger se snažil ve druhé půli střídáním maximálního povoleného počtu hráčů i změnou v rozestavení na 3-4-3 změnit vývoj utkání, ale jistá obranná hra celého týmu Dukly, navíc podporovaná řadou hráčů A-týmu i vedení Dukly v hledišti, již zvrat nepřipustila. Na dobře připraveném hřišti, za ideálního fotbalového počasí začali lépe domácí, kteří v 9. minutě šli do vedení po dlouhém výkopu domácího brankáře Pančeva a neočekávaném odskoku míče, který překvapil nejen obránce Dukly, ale i brankáře J. Šťovíčka. Nutno uvést, že tento gól byl „živou vodou“ pro hráče Dukly, kteří již o deset minut později vyrovnali M. Douděrou a nadále zaměstnávali obranu domácích, která „hasila“ jednu gólovou příležitost Dukly za druhou, zejména po průnicích Dukly v křídelních prostorech, ale nakonec v poslední čtvrthodince prvního poločasu se Dukla prosadila gólově ještě třikrát, dvěma brankami J. Hodka a jednou brankou J. Hudce. Do druhého poločasu domácí trenér vystřídal dva hráče, Dukla pokračovala beze změny v sestavě. Když pak hned ve 48. minutě zvýšila Dukla svůj náskok na 5:1 O. Jelínkem, zdálo se být o osudu rozhodnuto. Domácí přesto nezahazovali flintu do žita a po dalším prostřídání přešli na tříobráncový systém 3-4-3, vypracovali si i dvě brankové příležitosti, ale J. Šťovíček střelu domácích v 61. min. ze sedmi metrů stačil vyrazit a o pět minut později pak střela středního záložníka Hucka z levé spojky z 19 metrů mířila vysoko nad branku Dukly. Všechny ostatní akce domácích zachytila Dukla do svých „obranných sítí“ a tak již jen o menší vzrušení se postarali po vzájemné strkanici domácí stoper Štětka s útočníkem Dukly O. Jelínkem v 68. minutě. Dukla se ziskem 32 bodů v průběžné tabulce ČFL, sk. A zůstala s dvoubodovým odstupem za svým soupeřem So Hostouň na devátém místě. Ve vyrovnané tabulce je však „naskládáno“ mezi devátým a čtrnáctým místem s tříbodovým rozdílem šest mužstev. I nadále tak platí, že důležitou roli na postavení v tabulce má a bude mít každý získaný bod, každá vstřelená, či obdržená branka.