• A-tým

• 27.08.2024

Jeřábek a Hudec míří na hostování

Jakub Jeřábek a Jiří Hudec odcházejí na hostování. Třiadvacetiletý defenzivní střední hráč rozšíří kolonii dukelských hráčů ve Vlašimi, kde doplní Daniela Spilku, Filipa Lehkého a Jakuba Hodka. Druhý jmenovaný už hostuje v Kolíně, kde stihl odehrát dvě utkání.

Jakub Jeřábek

Jeřábek v minulé sezoně nastoupil do sedmadvaceti duelů v druhé nejvyšší lize, vzhledem k posílení kádru před aktuálním ročníkem se ale mladý fotbalista dostal do větší konkurence. Letos dvakrát naskočil v ČFL za B-tým Pražanů a nakonec se dohodl na hostování ve středočeské Vlašimi. Třiadvacetiletý fotbalista se však na novou výzvu těší: „Je to pro mě nový impuls, takže se těším dost.“

Pro mladé hráče je herní vytížení jedna z nejdůležitějších věcí. To rozhodovalo i u fotbalisty s pětadvacítkou na zádech. „Měl jsem v hlavě, že bych chtěl zabojovat o místo v sestavě Dukly, ale vytížení bych ve hře neměl takové a nastupoval bych především za béčko. Proto jsem se rozhodl zvolit hostování.“

Jak už bylo řečeno, Jeřábek se ve Vlašimi potká s brankářem Danielem Spilkou, útočníkem Jakubem Hodkem a Filipem Lehkým, který svojí brankou o víkendu zařídil remízu 1:1 s Žižkovem. Trenérem tohoto celku je navíc bývalý lodivod B-týmu - Aleš Majer. „Na kluky i na trenéra se moc těším. Se všemi se znám už dlouho a vzájemná spolupráce vždy fungovala výborně.“

Modrobílý celek přivítá 30. srpna rezervu Sigmy Olomouc. Jeřábek tak započne roční hostování proti jedenáctému celku Chance Národní Ligy. A s jakým cílem na hostování jde? „Přál bych si co největší vytížení, to je to nejdůležitější, protože jsem ještě pořád mladý hráč a potřebuju hrát.

Jiří Hudec

Hudec už v minulém roce nastupoval hlavně za B-tým Dukly Praha, poté se však rozhodl na půl hostovat v nedaleké Příbrami. Herní vytížení je také pro tohoto jednadvacetiletého hráče to nejdůležitější, a tak bylo rozhodnuto o jeho hostování v Kolíně. „Od začátku předsezónní přípravy mi bylo jasné, že ještě nemám dostatek zkušeností na to, abych dostával příležitosti v A-týmu, nakonec jsem se tak rozhodl pro hostování v Kolíně.“

Klub Kolín si mladý záložník vybral hned z několika důvodů. Město se nenachází daleko od Prahy, navíc o Hudce velmi usiloval trenér, který hráče kontaktoval. „Trenér mě oslovil a věděl jsem, že tam kluci mají skvělé podmínky. Chtěl jsem stabilně patřit do nějakého kolektivu, za který budu hrát pravidelně zápasy.“

Ve hře byla také varianta, že by mladý záložník nastupoval za B-tým Dukly Praha, pro Hudce ale rozhodla zkušenost starších hráčů v Kolíně, od kterých se může hodně naučit. „V Kolíně je mnoho zkušených hráčů, kteří mi mohou v rozvoji více předat, než by tomu bylo za B-tým Dukly, tam je kádr velmi mladý.“

Jiří Hudec nastoupil zatím do dvou zápasů, v obou navíc odehrál celých devadesát minut. Kolín ve dvou zápasech získal jediný bod, navzdory tomu vidí záložník celou situaci optimisticky. „Na hřišti jsem se cítil moc dobře, kluci jsou tady šikovní a až si to sedne, tak budeme body sbírat více.“

A jaké má Hudec v Kolíně ambice a cíle? „Fotbal hraji hlavně kvůli tomu, aby mě bavil a toho chci v Kolínem dosáhnout. Chci nabrat sebedůvěru, zkušenosti a především pomoc týmu.“

Kluci, ať se vám oběma daří!