• A-tým

• 15.08.2024

Jakub Řezníček posiluje Duklu

Zkušený útočník Jakub Řezníček přichází do Dukly Praha z brněnské Zbrojovky. Prvoligový kanonýr podepsal na Julisce roční smlouvu.

Šestatřicetiletý hrotový útočník posiluje Duklu zkraje prvoligové sezóny. Jak proběhl jeho přesun do hlavního města? „Přestup se uskutečnil poměrně rychle, nahrávala tomu i situace obou klubů a jednání proběhlo rychle,“ řekl k přestupu novopečený hráč dejvického týmu.

„Přivádíme hráče, který umí dávat góly. Věříme, že si to sedne s týmem a Jakub naváže na čísla alespoň se blížící té poslední ligové sezóně, ve které nastupoval,“ dodal člen představenstva Jan Staněk.

Pražané se po čtyřech odehraných kolech Chance Ligy nacházejí na čtrnácté příčce tabulky, na kontě mají tři body a dvě vstřelené branky. Nová posila má výrazně přispět právě k navýšení poslední zmíněné statistiky. „Chci pomoct Dukle, aby hrála v klidných částech tabulky. Byl bych nerad, kdybychom se měli trápit na sestupových příčkách. Jsem tu od toho, abych střílel góly, kterým chci Dukle zajistit klidný průběh sezóny. Doufám, že týmu pomůžu.“

Na české ligové trávníky, kde odehrál v dresu devíti mužstev na 336 utkání a vstřelil 96 branek (98 gólů v součtu se zahraničními angažmá), se vrátí po boky svých bývalých spoluhráčů. „Znám se s Tomášem Vondráškem a Pavlem Moulisem z Teplic a s Jakubem Horou jsem hrál v Českých Budějovicích.“ A jak se na svůj návrat těší? „Těším se strašně moc, hodně mi to chybělo!“

Jakub Řezníček s příchodem na Julisku myslí zejména na týmový úspěch, ale blízko je i jeho vstup do Klubu ligových kanonýrů. „Motivace je to samozřejmě velká. Zbývají mi sice jen dva góly, ale rád bych jich dal co nejvíc a pomohl tak Dukle. Vstup do klubu není daleko. Sto branek teď pro mě ale není hlavním cílem, chci s Duklou hlavně vyhrávat, sbírat body a posouvat se tabulkou.“

Kubo, ať se ti u nás daří!