clanek-1
  • A-tým

  • 24.06.2024

Lukáš Buchvaldek končí v Dukle Praha

Lukáš Buchvaldek po necelých čtyřech letech opouští Duklu Praha. Osmadvacetiletý fotbalista po triumfu v druhé nejvyšší lize posílí FC Zlín, který v uplynulé sezóně sestoupil z nejvyšší české ligy.

Křídelní hráč zaznamenal v ročníku 2023/2024 čtyři branky, tři z nich navíc vsítil během jednoho zápasu. V osmifinále MOL Cupu nastoupil po šedesáti minutách a během necelé čtvrthodiny se prosadil hlavičkou a následně z přímého kopu. Hattrick završil proměněnou penaltou a poslal Duklu do čtvrtfinále.

„Byl to můj první hattrick v dospělém fotbale a nikdy na to nezapomenu. Dostat se do čtvrtfinále MOL Cupu bylo samo o sobě velkým úspěchem a já jsem rád, že jsem k tomu mohl přispět.“

Buchvaldek své působení v dejvickém klubu zakončil ziskem titulu. Nyní se přesune na východní Moravu, kde posílí druholigový FC Zlín.

„Chtěl bych poděkovat celému FK Dukla Praha za krásné čtyři roky, na které budu vzpomínat jenom v dobrém, ačkoliv se mi po osobní stránce poslední rok tolik nedařilo. Budu se sem rád vracet a budu klukům držet palce v nejvyšší lize.“

Děkujeme za odvedenou práci pro náš klub a přejeme hodně štěstí!