clanek-1
  • A-tým

  • 24.05.2024

Dukla může slavit titul, stačí jí bodový zisk

V závěrečném kole letošního ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY uzavře Dukla Praha své pětileté působení ve druhé lize. Prvoligový status si Pražané vybojovali již dvě kola před koncem, kdy postup stvrdili vítězstvím 3:2 na Prostějovem. Dukelští fotbalisté nastoupí v sobotu 25. května od 17 hodin k zápasu proti rezervě pražské Sparty s vidinou zisku druholigového prvenství. Mistrovské oslavy na Julisce s jistotou vypuknou v případě alespoň jednobodového zisku domácích.

Svěřenci trenéra Luboše Loučky zvítězili v posledních pěti zápasech pouze nad Viktorií Žižkov, kterou na Letné porazili 2:0. Sparťanská rezerva, která se soustředí zejména na výchovu mladých talentů pro první tým, průběžně okupuje desátou příčku a je mimo sestupové ohrožení. Nejlepším střelcem B-týmu Sparty je devatenáctiletý útočník Radek Šiler, který se v letošním ročníku prosadil již desetkrát.

Dukelští fotbalisté se po postupové euforii představili na hřišti jihočeského Tábora. Základní sestava doznala oproti vítěznému duelu s Prostějov šesti změn. Táborsko, stejně jako Dukla, si před vzájemným soubojem již pojistilo barážovou účast. Utkání provázel jen minimální počet vyložených šancí na obou stranách. V 80. minutě mohl ve prospěch Pražanů rozhodnout záložník Filip Lehký, když se dostal až za záda domácího brankáře Martina Pastornického, ale z ostrého úhlu minul. Na samotném konci pak zlikvidoval velkou šanci Táborska brankář Filip Rada, který v posledních zápasech Duklu několikrát podržel.

Svěřenci trenéra Petra Rady nastoupí k poslednímu utkání sezóny proti stejnému soupeři, kterého porazili 4:1 v úvodním kole letošního ročníku. Malé pražské derby začne v sobotu 25. května od 17:00 na Julisce. Vstupenky jsou dostupné v síti smsticket.cz.

Poslední vzájemný zápas

AC Sparta Praha B – FK Dukla Praha 1:4 (0:2), 23. 7. 2023

Branky: 70. Schánělec – 4. Kukučka vlastní, 32. a 60. Zeronik, 85. Červenka, ŽK: 34. Vydra, 54. Večerka, Rozhodčí: Rouček – Kotalík, Pfeifer, Diváci: 1 061, Střely na branku: 3:6, Rohy: 2:12

Sestava AC Sparta Praha B: Nalezinek – Vydra, Kukučka, Večerka (67. Ševínský) – Goljan (46. Hodouš), Cissé (67. Mokrovics), Kaštánek, Váňa – Hranoš (46. Holoubek), Schánělec, Ševčík (75. Rus)

Sestava FK Dukla Praha: Šťovíček – Ludvíček, Jeřábek, Hašek, Ullman – Kozel (87. Barac), Peterka – Zeronik (71. Šebrle), Špatenka (71. Červenka), Moulis (83. Douděra) – Matějka (87.Škoda)