clanek-1
  • A-tým

  • 18.05.2024

Dukla může potvrdit druholigové prvenství

V osmadvacátém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY odjíždí Dukla Praha k utkání do Tábora. Místní FC SILON Táborsko má jistou účast v baráži o první ligu. Pražané v uplynulém kole stvrdili přímý postup do nejvyšší soutěže vítězstvím 3:2 nad Prostějovem. Ve vzájemném utkání obou týmů v neděli 19. května od 17:00 ale nepůjde jen o čest, dukelští fotbalisté mohou v případě výhry slavit titul F:NL.

Svěřenci trenéra Romana Nádvorníka se pyšní výtečnou bilancí na domácím hřišti. Stadion v Kvapilově ulici je pro hostující týmy nepřekonanou tvrzí od 22. září 2023, kdy tu v podzimní fázi soutěže triumfovala Příbram 0:1. Opakem je Jihočechy jejich forma na venkovních hřištích, kde prohráli tři z posledních pěti zápasů (zbylé dva zápasy skončily remízou). Největší gólovou hrozbou domácích v této sezóně je průběžně desetigólový záložník Bojan Dordič. Bosenský hráč v tomto ročníku rozhodl svými brankami o čtyřech těsných výhrách, kdy Táborsko přetlačilo své soupeře na domácím hřišti o pouhou jednu branku.

Šikovného záložníka budou dukelští obránci hlídat jako oko v hlavě. V utkání dvou týmů, které v letošním ročníku inkasovali nejnižší počet gólů (Dukla 29 a Táborsko 26) budou rozhodovat detaily a laciné chyby protivníka. Oba týmy již splnily své cíle pro aktuální ročník, ale Dukla může ziskem tří bodů odvrátit tabulkový vzestup rezervního týmu Sigmy Olomouc a chystat titulové oslavy.

Žlutý balet, jak týmu z Julisky přezdívají jeho fanoušci, rozhodl o konci pětiletého čekání na postup do nejvyšší soutěže výhrou v minulém kole. Obrat na Prostějovem, kdy Dukla v zápase dvakrát prohrávala, řídili svými góly Jakub Hora, Tomáš Vondrášek a Muris Mešanović. Po závěrečném hvizdu vypukla na hřišti i v ochozech euforie, ze které budou chtít hráči vytěžit maximum pro zbývající dvě utkání sezóny.

Zápas s Táborskem můžete sledovat z ochozů Stadion v Kvapilově ulici nebo u přenosu České televize. Vstupenky na poslední domácí zápas sezóny, který se uskuteční v sobotu 25. května od 17:00, zakoupíte v předprodeji za zvýhodněnou cenu v síti smsticket.cz.

Poslední vzájemný zápas

FK Dukla Praha - FC SILON Táborsko 0:0, 5. 11. 2023

ŽK: 39. Barac, 82. Vondrášek, 90+3. Rada (trenér) – 44. Koné, 49. Kateřiňák, 55. Tusjak, Rozhodčí: Opočenský – Váňa, Kotalík, Střely na bránu: 3:2, Střely mimo: 7:4, Rohy: 3:3

Sestava FK Dukla Praha: Šťovíček – Vondrášek, Peterka, Holiš, Ludvíček – Moulis (67. Šebrle), J. Jeřábek, Barac (79. M. Červenka), Kozel, Douděra (85. Buchvaldek) – Matějka (67. Špatenka)

Sestava FC SILON Táborsko: Pastornický – P. Plachý, Koné, Skopec, Tusjak – Bláha, Kateřiňák – Varačka, Sojka, Dordić (90+3. Kalousek) – J. Matoušek I (89. Zeman)