clanek-1
  • A-tým

  • 11.05.2024

Dukla je před cílovou páskou, v cestě stojí Prostějov

Ve 28. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY si Dukla Praha může v případě výhry na domácím hřišti zajistit přímý postup do první ligy. Týmu z Julisky bude chtít jeho plány narušit předposlední Prostějov. Start zápasu je naplánován na neděli 12. května od 17:00.

Výběr trenéra Radima Kučery si v posledním kole poradil s trápící se Příbramí, výhru 2:1 zajistili svými brankami Habusta s Malecem. Hanáci se jinak ale na jaře výsledkově trápí, na kontě mají 31 bodů a okupují patnáctou, sestupovou příčku. Prostějov přijíždí do Prahy s jediným cílem, obrat horkého kandidáta na postup ideálně o všechny body a udržet se ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE.

Dukelští fotbalisté nastoupí k utkání s jasnou vidinou vytouženého úspěchu, kterého dosáhnou, pokud porazí tým z Hané. Žlutý balet, jak zpívají příznivci Dukly, se přiblížil na dosah svého snu v posledních dvou zápasech. Na Julisce si Pražané poradili s Vlašimí vysoko 5:1 a ve vloženém kole porazili Chrudim na jejím hřišti 2:0.

Střet na východě Čech rozhodly o vítězství dukelských branky Ondřeje Ullmana a Lukáše Matějky. První jmenovaný je kovaným pravým obráncem, ale v posledních dvou utkáních ho v základní sestavě vídáme na křídle. Matějka zase potvrdil svůj statut nejlepšího střelce hostí, když zaznamenal devátou trefu letošního ročníku. Opomenout nesmíme výkon brankáře Filipa Rady, který zneškodnil tři velké šance domácích, udržel vedení svého týmu a na Julisku se vrátil s čistým kontem.

Dukla Praha může výhrou v zápase s Prostějovem ukončit pětileté čekání na návrat mezi českou fotbalovou elitu. Poslední kroky ale bývají nejtěžší, a tak jedenáctka vyvolených bude na hřišti potřebovat všechnu podporu svých domácích fanoušků.

Lístky na utkání jsou dostupné v síti smsticket.cz.

Poslední vzájemný zápas

1.SK Prostějov - FK Dukla Praha 1:2 (0:1), 28. 10. 2023

Branky: 68. Gábriš – 45+2. Moulis, 65. Kozel, ŽK: 42. Koudelka, 51. Látal, 71. Šimek – 90+1. Hašek, 90+4. Špatenka, Rozhodčí: Vokoun – Šimáček, Ježek, Střely na bránu: 5:4, Střely mimo: 3:6, Rohy: 4:2

Sestava 1. SK Prostějov: Krynskyj – Slaměna, Šimek (87. Moučka), K. Spáčil, P. Jaroň, R. Látal (65. Silný), Habusta, Gábriš, Bartolomeu (55. Zapletal), Malec, Koudelka

Sestava FK Dukla Praha: Šťovíček – Vondrášek, Peterka, Hašek, Ludvíček - Moulis (73. Ullman), Jeřábek (73.Špatenka), Barac, Kozel (88. Holiš), Šebrle (73. Douděra) - Matějka (90+3 Zeronik)