clanek-1
  • WU13

  • 06.12.2023

Jdeme do posledních utkání, WU13 zakončuje podzim

Nový realizační tým mladších žákyň hodnotí uplynulý čas u této kategorie.

Hodnocení by mělo mít asi 2 části, protože letní soustředění srpen-září vedla holky Terka Žáková a její tým. Já, Aleš Kohout a Karolína Myslíková jsme nastoupily po reorganizaci od října. Terka odvedla dobrou práci, po loňské nepovedené sezóně v týmu opět zavládlo přátelství, chuť pro fotbal a dobrá nálada a to vše se začalo nenápadně, pomalu ale jistě projevovat i na výsledcích. 

Když jsme s Alešem v rozjeté sezóně tým převzali, tak jsme se soustředili zkraje na to abychom se s děvčaty a rodiči v klidu poznali a našli přátelskou notu, byť teda většina rodičů a děvčat nás zná již delší dobu, Aleše o to víc - trénoval zde přípravky. Některým hráčkám se změna moc nezamlouvala, ale nakonec myslím, že si vše sedlo. Od začátku jsme se snažili navázat na práci předchozích trenérů a po čase jsme začali přidávat naše cvičení. Snažíme se děvčata rozvíjet po pohybové stránce, fotbalové dovednosti, zařadili jsme posilování nejen středu těla jako součást každého tréninku a v neposlední řadě i protažení těla po tréninku. V době, kdy děti rostou a mají většinou jednostrannou zátěž na tělo, je to potřeba, snažíme se dodržovat metodiku fačru pro tyto ročníky. 

Zjistily jsme třeba, že některé holky neumí ve 12letech skákat přes švihadlo nebo udělat kotoul dopředu. Trénujeme 3x v týdnu(Juliska, Ruzyně, Dědina) a nyní již přibyla i hala(Sedlec) ve čtvrtek. Co se týče mistrovských utkání, myslím že se celkově podařily uhrát dobré výsledky na podzim, postavení v tabulce se možná ani nečekalo. Ovšem mě osobně spíše dělá radost hra celkově než třeba výsledek. Myslím, že holky začínají chápat, že je potřeba běhat, mluvit, být aktivní na hřišti, pomáhat si. Když tohle samy spontánně dělají vidí, že i s Plzní, Slávií, Libercem se dá hrát pěkný fotbal, kdy nejsme výrazně horší, nepropadáme a jen nebráníme, že pak občas dostáváme hloupé a laciné góly, to je věc druhá - učíme se. Snažíme se je připravit na velký hřiště, které minimálně polovinu WU13 příští rok čeká. Docházka na tréninky je myslím dobrá, průměrně 14-15holek každý trénink a to se za čas musí projevit. Do týmu se výborně začlenily holky, co přišly v létě z WU11, jsou to hodný holky a myslím, že tréninku dávají dokonce víc než některé starší hráčky, na které pomalu leze pravá puberta. Většinu holek fotbal baví, některé to ale mají jako kroužek kam se občas chodí. Trénujeme pořád i v nevlídném počasí, když už se trénink ruší, má to vždy racionální důvod. Do konce roku nás doufám čekají ještě 2 přípravná utkání. První s holkama z Braníku a druhé s klukama z TJ Sokola Řepy. Tak uvidíme, jak se nám bude dařit. Hlavně holkám přejeme, ať se jim vyhýbají zranění, ať jsou všichni zdraví.

Lukáš Kolinger a Aleš Kohout