• A-tým

• 06.11.2023

Bitva o krále podzimu. Dukla se utká s Vyškovem

V šestnáctém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY dojde na souboj prvního celku s druhým. Dukla se v posledním utkání podzimní části soutěže utká na venkovním hřišti s Vyškovem, vedoucím týmem tabulky druhé nejvyšší fotbalové soutěže.

Oba týmy dělí na prvních dvou příčkách tabulky rozdíl jediného bodu a již několik týdnů spolu soupeří o pozici vedoucího mužstva F:NL. Tento spor má nyní vyřešit vzájemný střet Dukly s Vyškovem, který se uskuteční v sobotu 11. listopadu od 10:30 na půdě moravského týmu. Výsledek zápasu může mnohé napovědět o vývoji na postupových příčkách v jarní fázi sezóny. Pokud vyhraje tým z Julisky, přezimuje jako první tým druhé ligy, tedy na pozici zajišťující přímý postup do nejvyšší soutěže. Ke stejnému umístění stačí týmu z Moravy remíza.

Střet Dukly s Vyškovem byl v letošní sezóně na programu již dvakrát a pokaždé na Julisce. Bilance je vyrovnaná, Moravané ovládli 2. kolo F:NL, když Pražany porazili 4:2 a svěřenci trenéra Rady svým protivníkům prohru oplatili v osmifinálovém zápase MOL Cupu (3:1). Vzájemný pohárový střet uprostřed týdne narušil oběma týdnům přípravu na víkendové ligové zápasy. Dukla remizovala 0:0 s Táborskem, týmem, který je za vedoucí dvojicí ve čtyřbodovém závěsu na průběžném třetím místě. Vyškov hrál bez branek s Líšní.

Vypjatý duel můžete sledovat v sobotu 11. listopadu od 10:15 přímo z ochozů stadionu v Drnovicích nebo u přenosu streamovací platformy Sporttotal.

Poslední vzájemný zápas: 1. 11. 2023 (MOL Cup 2023/24)

FK Dukla Praha 3:1 - MFK Vyškov (0:1)

Sestava FK Dukla Praha: F. Rada – Ullman, Hašek (51. Peterka), Holiš, Ludvíček – Douděra, Jeřábek, Špatenka (80. Moulis), Kozel (46. Hudec), Hrubeš (61. Buchvaldek) – Zeronik (61. Červenka)

Sestava MFK Vyškov: Borek – Ilko (46. Souaré), Coulibaly, Sylla (77. Štěpánek), Němeček – Kanakimana (61. Eneme), Vintr (61. Mafwenta), Lahodný, Červeň – Diallo, Kamara (61. Metsoko)

Branky: 62. Buchvaldek, 71. Buchvaldek, 74. Buchvaldek (pen.) – 38. Němeček, ŽK: 55. Ludvíček, 66. Rada, 75. Buchvaldek – 40. Vintr, 80. Mafwenta, Rozhodčí: Klíma – Vlček, Hádek, Střely na bránu: 6:3, Střely mimo: 2:1, Rohy: 9:0, Ofsajdy: 0:5, Fauly: 11:11.