• A-tým

• 01.08.2023

Souboj Prahy s Brnem. Dukla vyzve Zbrojovku

Dukla Praha se ve třetím kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY 2023/2024 utká se Zbrojovkou Brno, nováčkem druhé nejvyšší fotbalové soutěže. Zápas se odehraje v brněnské ANDAX INVEST Areně ve středu 2. sprna od 18 hodin.

Zbrojovka Brno zvládla úvodní dvě kole nové sezóny lépe než Dukla. Výběr trenéra Luďka Klusáčka nejprve remizoval s Vlašimí 1:1 a následně vyhrál 2:1 nad B-týmem Sigmy Olomouc. V obou utkáních skóroval útočník Jakub Řezníček, který v uplynulé sezóně FORTUNA:LIGY skončil s devatenácti góly na druhém místě tabulky střelců.

„Bude to těžké utkání. Zbrojovka je tým, který spadnul z první ligy a má zkušený tým i hráče. První kolo jim na domácí půdě nevyšlo podle očekávání, ale s nebezpečnou Vlašimí neprohráli (1:1). Do Brna jedem s tím, že chceme bodovat. Musíme se připravit na to, že jdeme na nebezpečnou Zbrojovku, která má stejné ambice jako my, chce postup,“ zhodnotil dalšího soupeře Dukly trenér Petr Rada.

Dukla vstoupila do nové sezóny slibně výhrou 4:1 nad sparťanským béčkem. Na domácí Julisce ale svěřenci trenéra Petra Rady podlehli v gólové přestřelce s Vyškovu 2:4.

Poslední vzájemný zápas: 8. 5. 2022 (F:NL 2021/2022)

FC Zbrojovka Brno - FK Dukla Praha 2:1 (0:0)

Berkovec – Hlavica, Endl, Čermák, Bariš – Jambor (70. Štepanovský) – Nečas (63. Texl), Blecha (82. Štěrba), Ševčík (82. Šural), Hladík (70. Kohoutek) – Řezníček.

FK Dukla Praha:

Reichl – Matoušek (84. Kovernikov), Piroch (76. Skopec), Kulhánek, Barac – Peterka, Kozel, Bin (62. Breda), Šebrle (76. Cienciala), Buchvaldek – Červenka (76. Pázler).

Branky: 53. Hladík, 83. Endl – 90+2 Pázler, ŽK: Jambor – Skopec, Rozhodčí: Kvítek – Vlček, Novák, Střely na bránu: 4:5, Střely mimo: 7:3, Rohy: 16:3, Držená míče (v procentech): 56:44.

Utkání v Brně začíná v 18 hodin. Živý přenos nabídne Sporttotal.