• A-tým

• 22.07.2023

Dukla vykročí na cestu za postupem, čeká ji derby se Spartou

Dukla Praha odstartuje FORTUNA:NÁRODNÍ LIGU 2023/2024 v pražském derby se Spartou Praha B. Utkání se odehraje v neděli 23. července od 10:30 na stadionu Viktorie Žižkov. První utkání mnohé napoví o formě dukelských hráčů po náročné letní přípravě.

Tým z Julisky si z šesti přípravných zápasů odnesl vyrovnanou bilanci dvou vítězství, dvou remíz a dvou porážek. Mimo jiné došlo i na cennou konfrontaci s třemi prvoligovými celky. Dukla s Viktorií Plzeň sehrála vyrovnaný duel, ale v závěru dvakrát inkasovala a odvezla si porážku 2:0. Utkání s Mladou Boleslaví se hrálo v netradičním formátu 4x30 minut, skončilo remízou a bylo bohaté na góly (4:4). Výsledkový obrat Dukla předvedla v zápase s Pardubicemi, kdy po prvním poločase prohrávala 1:0. V druhé půli se ale nejprve prosadil Červenka a pak Šebrle, kteří tak utkání v tropických teplotách zvrátili na stranu týmu z Julisky (2:1).

Dukla se v přípravě utkala i s Příbramí, jejím druholigovým rivalem. Zápas skončil po nepovedeném začátku týmu v žlutočerných dresech (v 19. minutě 0:2) remízou 2:2. Druhý červencový týden strávil tým Petra Rady na soustředění v Písku, v jehož rámci nejprve porazil třetiligový Písek 5:0 a na jeho samém závěru prohrál s Táborskem 0:2.

Tým sparťanského béčka odehrál před novou sezónou tři přípravné duely, ze kterých si odnesl bilanci jedné výhry a dvou porážek. Na letním soustředění v Krkonoších tým z Letné nejprve padl s B mužstvem Zagłębie Lubin 0:3. V druhém utkání dokázalo sparťanské béčko zvítězit nad rezervou Slovanu Liberec po dvou gólech Novotného a jedné brance Rusa. Na závěr přípravy Sparta podlehla prvoligovému Hradci Králové 5:1. Jedinou branku Votrokům vstřelil Goljan z přímého kopu.

Poslední vzájemný zápas: 18. 5. 2023 (F:NL 2022/2023)

AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha 1:1 (1:0)

Sestava AC Sparta Praha B: Nalezinek – Večerka, Čelůstka, Kukučka – R. Horák (C), Jonáš (70. Mokrovics), Kaštánek, Hodouš – Goljan (70. Holoubek), Schánělec, Cissé (80. Rus).

Sestava FK Dukla Praha: Rada - Hrubeš, Peterka (C), Ullman (72. Douděra), Krch - Buchvaldek (44. Šebrle), Barac (72. Červenka), Kozel, Havelka (87. Piroch), Moulis – Matějka

Branky: Branky: 16. Cissé – 81. Moulis, ŽK: Cissé, 82. Rus – 28. Hrubeš, 36. Kozel, 75. Peterka, 90+2. Piroch, Rozhodčí: Klíma – Šimáček, Leška, Střely na bránu: 2:3, Střely mimo: 5:5, Rohy: 3:6, Diváci: 533

Zápas se Spartou Praha B je možné sledovat nejen na stadionu Viktorie Žižkov, ale i na webu Sporttotal.cz. Výkop utkání je naplánován na neděli 23. července v 10:30.