• Stará garda

• 20.10.2022

František Kordula - vrcholový fotbal v Dukle i moravský folklór

Podle informací, které máme, v sobotu 22.října v 9.00 připomene Česká televize, program ČT 3, našeho bývalého fotbalistu Františka Kordulu v pořadu Náš venkov. Narodil se 3.června 1938. Je odchovancem Baníku Ratíškovice, se kterým v roce 1955 vyhrál dorostenecký titul mistra ČSR a dva roky poté narukoval společně se svým kamarádem Josefem Vacenovským do Dukly Praha. Hrál za nás dva roky v letech 1957 – 1959 a podílel se na zisku titulu mistra Československa v roce 1958 s impozantní bilancí 16 odehraných zápasů a 10 vstřelených branek. Zahrál si i v Poháru mistrů evropských zemí, kdy nastoupil proti Dinamu Záhřeb a pomohl k jeho vyřazení a postupu Dukly do dalších bojů. Po skončení kariéry se věnoval trenérské práci v řadě klubů a také své lásce, moravskému folklóru. Přejeme mu při této příležitosti hlavně hodně zdraví a jsme rádi, že ho Česká televize připomíná!

Ing. Bohumil Paukner
Předseda představenstva