clanek-1
  • A-tým

  • 02.01.2015

<small>Áčko zahájí zimní přípravu, zítra hráče čekají kondiční testy na FTVS

Zimní příprava odstartuje pro hráče A týmu již zítra pravidelnými zátěžovými testy. První přípravné utkání je na programu o týden později s Českými Budějovicemi.

Zátěžovými testy nebo testy kondice prochází hráči vždy na začátku zimní potažmo letní přípravy. Zítra je čekají tradičně na Fakultě tělesné výchovy a sportu. "Je to tradiční součást diagnostiky, která probíhá na začátku každého přípravného období a my zde zjišťujeme úroveň obecné vytrvalosti, statické stability, výbušných schopností a tělesného složení. A vůbec, jedná se o diagnostiku celého pohybového aparátu, abychom zjistili, který z hráčů má ten konkrétní sval zkrácený a na čem je tedy zapotřebí trošičku víc pracovat. A to z důvodů těch, abychom předešli především zraněním," vysvětluje kondiční trenér Antonín Čepek. 


Kromě aktuální soupisky absolvují zátěžové testy i čtyři hráči, které jsme mohli do teď vídat v zápasech naší juniorky. "Z hráčů, kteří jsou na hostování, se do přípravy pravděpodobně nikdo vracet nebude. Dáme šanci hráčům z juniorky a to Danielovi Reiterovi, Danielovi Tetourovi (ml. bratr Davida Tetoura), Ondřejovi Brejchovi a Ladislavovi Vopatovi," uvedl trenér Luboš Kozel.

První přípravné utkání odehrají hráči v sobotu 10. ledna od 11 hodin proti SK Dynamu České Budějovice. Utkání v rámci každoročního turnaje Tipsport ligy se odehraje na UMT na Vyšehradě.

Jak probíhaly poslední testy před letní přípravou se můžete podívat zde.